טיפול רפואי בכאבי גב

כיום אנשים רבים סובלים מכאבי גב. אצל חלקם הכאבים חוזרים ומופיעים מידי כמה שבועות או חודשים ונמשכים למשך מס’ שבועות. אצל חלקם כאבי הגב הינו כאב כרוני ממושך שחוזר לעיתים קרובות. לעיתים אף מדובר בכאב קבוע. כאבי גב גורמים לסבל רב ולפגיעה משמעותית באיכות החיים של הסובלים ממנה. הם כוללים

  • היעדרויות ממושכות ממקום העבודה
  • חוסר יכולת לבצע פעולות יום יומיות
  • עלויות רבות סביב טיפולים רפואיים והוצאות כספיות על תרופות, משחות  וכיוצא באילו.

אנשים שסבלו או סובלים מכאבי גב. מכירים את המסע הארוך והמייגע בחיפוש אחר פתרון אשר יאפשר להם לתפקד באופן נורמטיבי. לחזור לאיכות חיים שהייתה להם לפני. מרבית כאבי הגב, אינם נובעים מנזקים לחוליות הגב והצוואר או לדיסקים שבניהם. הן נובעות מבעיות הקשורות במערכת העצבים והשרירים בגב. הגב כולל בתוכו עצבים, עצמות, שרירים, רצועות וגידים, וכל אחד מהם יכול להיות מקור לכאבי הגב כאשר הסיבה הנפוצה ביותר לכאבי גב היא – התכווצות שרירים.

 

טיפול רפואי בכאבי גב

 

דרכי טיפול רפואי בכאבי גב תחתון

דרכי הטיפול רפואי בכאבי גב, הינם מגוונים ראשית יש לאמץ אורח חיים בריא הכולל מנוחה, פעילות ספורטיבית מבוקרת לחיזוק שרירי הגב והבטן, הקפדה על יציבה נכונה והימנעות מישיבה ממושכת.

טיפול רפואי בכאבי גב

קיימים מגוון של טיפול רפואיים החל ממשחות ותרופות, שימוש בחגורת גב (אך לא כשימוש ממושך מאחר ועלול לגרום לחולשת  שרירי הבטן והגב) וטיפולים רפואיים שונים וכלה בטיפולים שמרניים כגון פיזיותרפיה ואפוסתרפיה.

כיצד ניתן להקל על כאבי הגב באמצעות שיטת אפוסתרפיה?

אפוסתרפיה מטפלת בכאבי גב תחתון אפוסתרפיה מפחיתה את  העומס ממפרקי עמוד השדרה ומעניקה תמיכה שרירית  ובכך מייצרת חלוקת עומסים נכונה יותר סביב עמוד השדרה. טיפול אפוסתרפיה מלמד את השרירים לעבוד בצורה תקינה ובכך מייצר הפחתה בכאבים בכל פעולות היום יום.
יש לציין כי טיפול רפואי באמצעות אפוסתרפיה, מותאם לכל מטופל באופן אישי על ידי פיזיותרפיסט מקצועי, והוכח מדעית במספר רב של מחקרים קליניים.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

כאבי גב תחתון לא ספציפיים
כאבי גב תחתון לא ספציפיים נובעים לרוב משינויים בהפעלת השרירים סביב עמוד השדרה, כאבים אלו מתבטאים לרוב בהרגשת התכווצות שרירים.
לקריאת המאמר
טיפול בכאבי גב
כאבי גב הם כבר מזמן לא רק מחלה, אלה תופעה מוכרת הפוגעת בגילאים שונים ובעיקר בגילאים מעל גיל – 40. כמעט 90% מכאבי הגב נקראים כאב גב לא ספציפי
לקריאת המאמר
טיפים ותרגילים לישיבה נכונה מול מחשב
ישיבה ועבודה ממושכות מול מחשב עלולות לגרום לכאבים ואף לנזק.הנה מספר אפשרויות שתוכלו ליישם באופן מיידי על מנת לשפר את הישיבה מול המחשב
לקריאת המאמר
5 עובדות מעניינות על כאב גב עליון וכיצד להתמודד איתו
מהן הסיבות לכאב גב עליון ואיך אפשר להימנע מהן? לחצו וקראו על 5 עובדות מעניינות הקשורות לכאב גב עליון וההתמודדות איתו.
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות