טיפול בכאבי גב

כאבי גב הם כבר מזמן לא רק מחלה אלה תופעה מוכרת הפוגעת בגילאים שונים ובעיקר בגילאים מעל גיל – 40. מחקרים רבים מוכחים כי מעל – 80% מאנשים מרגישים כאבי גב שונים בגיל 40 ומעלה, כאשר אחוזים גבוהים סובלים מפריצת דיסק (או בלט דיסק) אחת או יותר.
כמעט 90% מכאבי הגב נקראים כאב גב לא ספציפי. אין זה בגלל שאנחנו לא יודעים מה הגורם אלא העובדה שכאב הגב נגרם בגלל יותר מגורם אחד. גם בלטי הדיסק שראו ב- CT/MRI לא ממש מסבירים את הכאב כי לכמעט 90% מהאוכלוסייה יש בלטים ופריצות דיסק ולא לכולם כואב הגב כל הזמן. כלומר, כאב הגב קיים בגלל מספר גורמים שעובדים ביחד כגון השחיקה במפרקי עמוד השדרה, בלטי הדיסק, עבודה שרירית לא נכונה ורגישות שמתפתחת במקום. מה שאנחנו כן יודעים על כאבי גב כאלה הוא שלא משנה מאיזו סיבה הם התחילו, ברגע שיש כאב הגוף עובר למגננה. הגוף מכווץ את השרירים סביב עמוד השדרה ומשנה את העבודה הרגילה שלהם בניסיון להגן על עמוד השדרה ולהימנע מהכאב. הבעיה היא שעבודת שרירים זו היא מעייפת ויוצרת לחץ מוגבר על עמוד השדרה. אחרי כמה ימים מתחילת הכאב חלק מהכאב המתמשך נגרם מהשרירים העייפים שממשיכים ללחוץ על הגב. המסקנה היא שאת בלטי הדיסק או השחיקה במפרקים לא ניתן לשנות, אבל כן ניתן ללמד את הגוף להרפות את השרירים העייפים ולהפעיל אותם בתיאום טוב יותר עם שרירים שעבדו פחות מדי עד עכשיו.

מגוון דרכים המיועדות לטיפול בכאבי גב, טרם החמרתו

כדי להקל על כאבי הגב התחתון יש לאמץ התנהגות נכונה בשגרת היום יום. כמו – לעבוד מול שולחן עבודה בגובה מתאים ובכן בכיסא נוח הנותן תמיכה מלאה לגב התחתון, יש להימנע מסחיבת משאות כבדים או לכופף את הברכיים במידה ומרימים חפצים ולבצע פעילות גופנית מבוקרת אשר אינה מעמיסה על הגב.

טיפול בכאבי גב באמצעות אפוסתרפיה

טיפול בכאבי גב כולל – תרגול יומיומי עם  מערכת ההליכה של אפוסתרפיה (נעלי אפוס) הכוללות את יחידות ביו מכאניות מאפשר לגוף לחלק את העומסים בצורה טובה לאורך הגפה התחתונה. היתרון העיקרי –  היא הפחתה משמעותית בעומסים באזורים הפגועים, ויצירת הקלה  במקרים של כאבי גב . הפחתת הכאב היא לטווח ארוך ותבוא לידי ביטוי גם בהליכה ללא מערכת אפוסתרפיה.
הבדיקה  כוללת ניתוח הליכה ממוחשב, מדידת הכאב ואיכות החיים בשאלונים,  ובדיקה קלינית על ידי פיזיותרפיסט. הטיפול עצמו, מתבצע על ידי פיזיותרפיסטים מומחים לאפוסתרפיה אשר יתאימו לכם את הטיפול הטוב והמתאים ביותר עבורכם. הייחודיות בטיפול הוא – שהוא מתבצע על ידי המטופל עצמו תוך כדי פעילות שגרתית יום יומיות, כך שתוכלו להסתובב בכל מקום שתחפצו עם הנעלים אם זה בבית, במשרד ובטיול בפארק עם הכלב.

מוזמנים לקרוא בנוסף: כאבי ברכיים | כאבי גב תחתון

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

טיפול רפואי בכאבי גב
אנשים שסבלו או סובלים מכאבי גב, מכירים את המסע הארוך והמייגע בחיפוש אחר פתרון אשר יאפשר להם לתפקד באופן נורמטיבי ובכן לחזור לאיכות חיים שהייתה להם
לקריאת המאמר
כאבי גב תחתון לא ספציפיים
כאבי גב תחתון לא ספציפיים נובעים לרוב משינויים בהפעלת השרירים סביב עמוד השדרה, כאבים אלו מתבטאים לרוב בהרגשת התכווצות שרירים.
לקריאת המאמר
טיפים ותרגילים לישיבה נכונה מול מחשב
ישיבה ועבודה ממושכות מול מחשב עלולות לגרום לכאבים ואף לנזק.הנה מספר אפשרויות שתוכלו ליישם באופן מיידי על מנת לשפר את הישיבה מול המחשב
לקריאת המאמר
5 עובדות מעניינות על כאב גב עליון וכיצד להתמודד איתו
מהן הסיבות לכאב גב עליון ואיך אפשר להימנע מהן? לחצו וקראו על 5 עובדות מעניינות הקשורות לכאב גב עליון וההתמודדות איתו.
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות