כאבי חורף? יש מה לעשות

בחורף, כשקר, אנשים רבים סובלים יותר מכאבי מפרקים. אם אתם מטופלים שלנו באפוסתרפיה, החורף הוא זמן מצוין לבוא אלינו לביקורת, לקבל ייעוץ אישי מותאם מהמטפל שלכם, לכוון במידת הצורך את מערכת ההליכה ולהקל עליכם את ההתמודדות. אם יש לכם חברים שסובלים מכאבי ברכיים או גב בעונה זו של השנה או בכלל, המליצו להם להגיע אלינו לבדיקה ולראות אם נוכל לעזור להם.
כאבים שונים, ובין השאר כאבי ברכיים או גב, יכולים להיות מושפעים ממזג האוויר. טמפרטורות נמוכות למשל או שינוי בלחץ האטמוספרי, יכולים להשפיע על רמת הכאבים. למה? אחת הסיבות לכך היא שהקור עשוי לגרום לכיווץ ברקמת השריר וברקמות הרכות – והדבר עלול לגרום לכאב ונוקשות. הכאבים יכולים להחריף בשל "מעגל קסמים" – כאשר אתם סובלים מכאב, אתם מכווצים את האזור והדבר מביא לנוקשות והאטה בזרימת הדם, מה שגורם להחמרה בכאב.

מה עושים? בימי חורף קרים מומלץ לסובלים מכאבים לשמור היטב על חום הגוף. להשתמש בכפפות, צעיפים, גרביים – ולעטוף במידת הצורך את הברכיים בבד חם/גרביונים. עוד אפשרויות לחימום שיכולות לעזור הן אמבטיות חמות ומקלחות לחלקים הכואבים – להמרצה ולהזרמת הדם.

למרות החורף, חשוב לשמור על פעילות גופנית שמסייעת להגמשת השרירים והרקמות. לצאת להליכה במידת האפשר, לבצע תרגילי חיזוק שונים ומתיחות, לצאת לשחות וכו'. כאשר אתם מבצעים פעילות גופנית בחורף, הקפידו במיוחד על ביצוע הדרגתי, כדי לתת לגוף להתחמם.
גם תזונה מתאימה עשויה לסייע לכם. ברפואה הסינית למשל ממליצים לסובלים מכאבים בחורף על חליטות תה, קינמון וג'ינג'ר שעוזרות להתחמם בחורף. מזונות שנחשבים כמחממים הם ירקות כתומים ואדומים, פירות כמו תפוחי עץ ירוקים, תפוז, אשכולית וקלמנטינה, ערמונים, קשיו, אגוז ברזילאי ועוד. מומלץ לאכול אותם מוקדם בבוקר, כדי למנוע חולשה לאורך היום. ישנם מזונות שנחשבים ברפואה הסינים למחמירי כאב, כמו חלב, מזונות עם סוכר, מאכלים מטוגנים, פלפל ירוק, חצילים, תפוחי אדמה ועגבניות. תבלינים כמו כורכום וציפורן נחשבים למסייעים.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - מאמריםכאבי גב - מאמרים