שיקום מפרק ברך וירך

הדרך להשתקם מניתוח החלפת מפרק ברך או ירך

ניתוח החלפת מפרק ברך או מפרק ירך הוא עניין רציני – וכך גם השיקום ממנו. כדי להבטיח שיקום יעיל – מומלץ להתנסות באפוסתרפיה, השיטה המהפכנית היודעת לנתב נכון עומסים על הגוף.
מטרתו העיקרית של ניתוח החלפת מפרק ברך או החלפת מפרק ירך היא שיפור איכות החיים. זהו ניתוח הנחשב לרציני. מגיעים אליו כאשר כתוצאה משחיקת המפרק והכאב שבה עמה – מתרחש שינוי לרעה בעבודת השרירים. הם נחלשים ואינם מייצבים את המפרק. והזמן הנכון לביצועו נקבע לפי מידת שחיקת הסחוס במפרק, רמת הכאב, רמת התפקוד היומיומי, מצב רפואי כללי וגיל המנותח.
כאשר מחליטים על ניתוח החלפת מפרק ירך או ברך חשוב מאוד להתייחס לשיקום המטופל. למעשה, תהליך השיקום אמור להתחיל עוד לפני הכניסה לניתוח. לאחר הניתוח ממשיך התהליך במטרה להביא את השרירים למצב בו הם חזקים יותר מקודם ועובדים בתזמון ושליטה טובים יותר. כך יחזור המטופל לשליטה תפקודית ראויה ואף יוכל לבצע פעילות גופנית. דבר זה יתאפשר כתוצאה מהנעה נכונה של המפרק החדש על ידי עבודת שרירים מתוזמנת וחזקה.

בין שיטות השיקום השונות הקיימות כיום בולטת האפוסתרפיה כיעילה במיוחד. השיטה מתאימה מאוד למצבים בהם יש צורך בהפחתת העומסים ובשיקום השליטה העצבית. טיפול האפוסתרפיה מתבסס על הסטת העומסים מהמקומות הפגועים, במטרה להפחית כאב ולאפשר לגוף להתפנות ללמוד מחדש להפעיל את השרירים בצורה נכונה ומתואמת. לימוד מוטורי זה משפר את השליטה העצבית-שרירית בגוף ומטמיע תבניות הליכה נכונות. את כל היתרונות הללו מביאה האפוסתרפיה בלי כל צורך בתרופות, ניתוחים או טיפולים פולשניים כואבים. הטיפול מתבסס על מערכת הליכה ייחודית בשם "נעלי אפוס". נעילתן והליכה בהן משפרות ומטמיעות תבניות תנועה רצויות.

טיפול האפוסתרפיה מותאם אישית לכל מטופל, לאחר שהוא עובר הערכת פיזיותרפיים מומחים וניתוח הליכה קליני. מותאמות לו "נעלי אפוס" והוא מתחיל להשתמש בהן ממש כפי שהשתמש בנעליו הרגילות, ללא צורך בתרגול מיוחד או הליכה שכל מטרתה הוא טיפולית. הצורה בה בנויות הנעליים משנות את תבניות התנועה, ולאורך הזמן השרירים לומדים לעבוד ולייצב בצורה תקינה. כך חלה הפחתה בכאבים בכל פעולות היום יום.
מנותחי החלפת מפרק ירך או ברך יכולים למצוא עזר רב באפוסתרפיה ולהשתמש בה לאחר הניתוח למען שיפור משמעותי בתפקוד ובהליכה.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - מאמריםכאבי גב - מאמרים