בעיות אורתופדיות

בעיות אורתופדיות הן מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. האורתופדיה עוסקת במחלות ופגמים במערכת העצמות והשרירים כמו למשל שברים, נקעים, שחיקת סחוס, דלקות מפרקים, בעיות הקשורות לעמידה וליציבה כתוצאה ממבנה השלד וכו'. בעיות אורתופדיות גורמות לכאבים באיזורים שונים בגוף: כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבים בצוואר, כאבים בידיים ועוד.
בעיות אורתופדיות נגרמות ממגוון סיבות: נטיות גנטיות ומולדות, פציעות שנובעות מתאונות, נזקים כתוצאה ממאמצים גופניים וכן שחיקה מצטברת. הבעיות מופיעות הן אצל גברים והן אצל נשים והן נפוצות בעיקר בגילאים מבוגרים, כאשר השחיקה נותנת את אותותיה. עם זאת, גם בגילאים צעירים ישנם רבים הסובלים מכאבים בשל בעיות אורתופדיות שונות.
בעיות אורתופדיות יכולות להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של הסובלים מהן. הבעיות גורמות לכאבים מתמשכים ולעתים קרובות מקשות על החולה בביצוע פעולות יומיומיות. הבעיות הללו גורמות לרבים מהסובלים מהן לצמצם את פעילותם הגופנית, בשל הכאבים. דבר זה גורם להיחלשות ולירידה ביכולת השרירים לבצע תנועה איכותית ונכונה – דבר שמגדיל את העומס על המפרקים הכאובים – ויוצר מעגל הרסני.
בעיות אורתופדיות מטופלות בדרכים שונות. במקרים הקשים והמורכבים ביותר – לעתים אין ברירה אלא לבצע ניתוח. כיום ניתוחים כגון החלפת מפרק ירך או החלפת מפרק ברך הם ניתוחים נפוצים למדי בעלי סיכויי הצלחה גבוהים. במקרים שאינם מגיעים לכדי ניתוח – ניתן לטפל בכאבים שמקורם הוא בעיה אורתופדית בעזרת טיפולים שמרניים כגון פיזיותרפיה, התעמלות בריאותית וכו'. יותר ויותר מחקרים מצביעים על כך שגם במקרים שעד היום נחשבו "קשים" או חסרי תקנה, אימון ושיפור השליטה השרירית יכולים לשפר באופן משמעותי מאד הן את הכאבים והן את היכולת לתפקד באופן מלא.

בעיות אורתופדיות ואפוסתרפיה

טיפול אפוסתרפיה מיועד לסייע לסובלים מכאבים שמקורם בעיות אורתופדיות בגב או בברכיים. הטיפול הוכח מחקרית וקלינית כיעיל בכאבי ברכיים וכאבי גב.
הטיפול מבוסס על שימוש במערכת הליכה המותאמת אישית לכל מטופל לאחר אבחון הליכה ממוחשב ובדיקה קלינית במרכזי אפוסתרפיה. המערכת שפותחה על ידי רופאים ישראלים מומחים לפתרון בעיות אורתופדיות ורפואת ספורט מהווה פריצת דרך טכנולוגית בטיפול בבעיות אורתופדיות כגון אלה.
המטופלים עושים שימוש במערכת תוך כדי פעילות שגרתית, בהתאם להנחיות המטפל – ונמצאים תחת מעקב רציף של פיזיותרפיסטים מומחים בשיטת טיפול זו כדי לבדוק את התקדמותם ולבצע התאמות של המערכת או של התפקוד איתה במידת הצורך.
ההליכה באמצעות המערכת מאפשרת הטמעה של תבניות הליכה רצויות, מסיטה את העומס מהאסורים הפגועים ומסייעת באימון המערכת עצבית-שרירית לתפקוד נכון וטוב יותר. בעקבות כך מורגשת הקלה בכאבים ואיכות החיים של המטופלים משתפרת גם לטווח הארוך.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשר כלליאיתור סניףתנאי שימוש ומדיניות; פרטיות ואבטחת מידעהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים