סיפורו של ד”ר גבי גולן

“כנכה צה”ל וכאורטופד שהמליץ על אפוסתרפיה למספר רב של מטופלים, אני יודע להסביר עד כמה טיפול אפוסתרפיה יעיל, אפקטיבי ונכון לשיקום מפרקים.

אני מסביר לכל מטופליי שכוח המשיכה גורם לשינויים. כל מפרק שנושא במשקל הגוף סובל מאותו כוח משיכה. יציבה נכונה מחייבת חיזוק מעטפת השרירים

התומכת בכל מפרק ואכן אפוסתרפיה יעילה מאד בטיפול ובחיזוק מערכת השרירי התומכת במפרק.”

ד”ר גבי גולן, אורטופד מזה 20 שנה ממליץ:
“כשרוב הכאבים בגלל בעיה מכנית כדאי מאד לנסות את אפוסתרפיה לפני שאפילו מתחילים בטיפול תרופתי” ד”ר גבי גולן מטפל בבעיות גב, בעיות ברכיים, בעיות כתפיים ועוד. כמו כן – הוא מטופל באפוסתרפיה, ומסתייע בטיפול כדי להפחית את הכאבים מהם הוא סובל מכאבי ברכיים וכאבים בירך. על ההשפעה של טיפול אפוסתרפיה הוא אומר:

“חיזוק השרירים סביב המפרקים גורם ליציבות במפרק ולירידה בכאבים. הליכה על שני כדורים גורמת לכך שאני יכול לשלוט על איזה שרירים ייכנסו לפעולה בזמן ההליכה. והכניסה לפעולה של השרירים המסויימים גורמת ליציבה במפרקים שאני רוצה, כמו ברך, מפרק ירך, גב תחתון, עד צוואר. היציבה הנכונה תגרום לכך שהכאבים בכל הגוף, בכל מפרק נושא משקל – יפחתו”.

בתוקף תפקידו המקצועי, מספר ד”ר גולן, שהוא מנסה לראות את ההשפעה של אפוסתרפיה על כל התחומים “כף רגל, ברך, מפרק ירך, גב תחתון – עד צוואר”. בזכות הטיפול שעבר הוא יכול להעיד על ההשפעה מקרוב: מניסיוני זה באמת משפיע על כל מפרק נושא משקל. אני יכול להגיד גם ממספר חולים שאני שלחתי – רוב האנשים מאד מאד מרוצים ומתמידים עם זה שנים”.
על מצבו האישי מספר גולן: “אני נכה צה”ל. לפני שהתחילו כאבי ברכיים, היו גם כאבים במפרק הירך. ואלה נעלמו בכלל. יש לי אוסטאוארטריטיס בברך ימין, אבל היא לא כאובה לי בכלל. גם אחרי הליכה של שעות וריצה של שעות אין לי כאבים”. לסיכום הוא ממליץ: “כשרוב הכאבים בגלל בעיה מכנית כדאי מאד לנסות את אפוסתרפיה לפני שאפילו מתחילים בטיפול תרופתי”.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות