סיפורה של שלומית דור

“מאמץ בריצה גרם לקרע במיניסקוס. אורתופד הציע לנתח ואמר שהניתוח קל ושכיח. חששתי, קראתי על ניתוחי ברך והבנתי שלא תמיד הם מצליחים. חברה שסבלה

גם היא מבעיה אחרת בברך המליצה על אפוסתרפיה. נעלתי את הנעליים והייתי סקפטית. בתחילה לא הרגשתי שינוי אבל פתאום הכאב חלף. היום אני מתפקדת ללא כאב”

 

לשלומית היה קרע במיניסקוס והיא חיפשה פתרון חלופי לניתוח. כיום, לאחר טיפול אפוסתרפיה, היא חזרה לתפקוד מלא, שלומית דור, בת 58 מצור משה, נהגה לבצע פעילות גופנית ערה עד שלפני כשנתיים, במהלך ריצה, קרעה את המיניסקוס. בעקבות הפציעה היא סבלה מכאבי ברכיים עזים שהפריעו לה בחיי היום יום וההיא התקשתה ליישר את הברך. אורתופד עמו התייעצה המליץ לה לעבור ניתוח, אבל היא לא הייתה מעוניינת לבחור באפשרות זו:
“היה לי קשה להשלים עם זה שאני אלך לניתוח, וקצת קראתי על ניתוחי ברך והבנתי שלא תמיד זה באמת נורא מצליח, ואמרתי שאני חייבת לנסות עוד משהו”, היא מספרת.
בעקבות המלצה של חברה על טיפול אפוסתרפיה, החליטה גם שלומית לנסות אותו:
“היא הראתה לי בגאווה מה שהיא יכולה לעשות היום וכמה היא הייתה מוגבלת לפני זה”, אומרת דור.
כעבור מספר חודשים הגיע השיפור המיוחל ושלומית חזרה לתפקוד מלא וממליצה בחום על הטיפול:
“פתאום יום אחד אני זוכרת שאמרתי ‘וואו זה לא כואב לי’. היום חזרתי לתפקוד מלא, אני מרגישה טוב מאד, מתרגלת את השימוש בנעליים במידת האפשר וממליצה לכל מי שיש לו כאבי ברכיים פשוט להתנסות”.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות