סיפורה של רותי שחף

“תאונת סקי גרמה לנזק עצום בברך. כבר היה לי תור לניתוח אך רופאה מאוסטרליה ייעצה לי שבגילי הצעיר עדיף לא לבצע ניתוח למפרק. חברה שלחה אותי

לנסות את אפוסתרפיה. היום אלה הנעליים המועדפות עליי. חזרתי לרוץ, לשחות, לתפקד באופן מלא.”

 

לאחר תאונת סקי ורגע לפני ניתוח בברך, בחרה רותי בטיפול אפוסתרפיה. השיקום הצליח ורותי אף החלה בפעילות ספורטיבית נמרצת אף שלא הייתה ספורטאית לפני התאונה רותי שחף בחרה לטפל בכאבי הברכיים שלה בעזרת טיפולי אפוסתרפיה – ומצבה השתפר פלאים.
רותי, בת 55, נפגעה לפני כ-4 שנים בתאונת סקי, התאונה, שהסתיימה עם קרע ברצועה הצולבת (איי.סי.אל) ופגיעה במיניסקוס בברך שמאל. כשחזרה לארץ מהחופשה, היא עמדה לעבור ניתוח – אך ברגע האחרון התחרטה. “כבר נקבע לי ניתוח”, היא מספרת, “וברגע האחרון החלטתי לבטל אותו אחרי שפיזיותרפיסטית קרובת משפחה מאוסטרליה סיפרה לי שלא מקובל שם כבר מזה מספר שנים לבצע איחוי רצועה צולבת לאנשים מעל גיל 40 והמליצה שאשמע חוות דעת נוספת. ואכן, פרופסור מומחה לברכיים – המליץ לי חד משמעית, לא לעשות את הניתוח! הייתי במצב ממש קשה – עם קביים וברייסים, וכאבים קשים בהליכה ואף במנוחה”.

 

“חברה מהעבודה המליצה לי לקרוא על אפוסתרפיה באינטרנט”,היא מספרת, “החלטתי ששווה להשקיע בזה כהשלמה לאחר תקופה של טיפול פיזיותרפי. הבנתי שאני צריכה להחזיר את מסת השריר לירך ולחזק את השרירים המייצבים, שזו התפיסה של אפוסתרפיה, לחזק את מה שלא נפגע ולתת לגוף הזדמנות לשקם עצמו. חשוב לי גם להגיד שהנעליים עצמן הן הנעליים שהכי נוחות לי ואני משתמשת בהן ביום יום.”

 

בשל חומרת הפציעה השיקום ארך כשנתיים, אבל הכאבים עברו ולמרות שהיא לא הייתה ספורטאית לפני הפציעה, בעידודם של הפיזיותרפיסטים של אפוס, היא החלה בפעילות גופנית נמרצת.
“כבר עשיתי את חצי-מרתון ירושלים, ירדתי את השעה ב-10 ק”מ ואני משתתפת פעילה במרוצים ובמשחים במסגרת מועדון רצי תל-אביב עם דניאל קרן ועולם המים של אורי סלע – כל זאת, בזכות תפיסת הטיפול לפיה אתה צריך לקחת אחריות ולהשקיע עבודה כדי לשקם את עצמך”, היא אומרת. בדיעבד, שחף אינה מצטערת על שבחרה שלא לעבור את הניתוח ומודה לצוות אפוס על “הליווי המקצועי והמדהים בשיקום”.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות