כאבי גב חזקים

כאבי גב, בין אם מדובר בכאבים קלים ובין אם אלה כאבים כרוניים חזקים, יכולים להשפיע לא מעט על תחושתנו האישית ועל התנהלותנו במהלך היום יום. הסיבות לכאבי גב יכולות להיות רבות ומגוונות וכך גם הטיפולים, המוצעים במקרים כאלה. טיפול בבעיות גב ניתן בהתאם לסיבה שבגינה הופיע הכאב, בהתאם לעוצמתן וכן גם תוך התייחסות למצבו הבריאותי של הסובל מהן.

 

כאבי גב תחתון אפוסתרפיה

הסיבות לכאבי גב ובעיות בגב

הסיבות, כאמור, להופעות כאבים בגב ובעיות בגב יכולות להיות רבות ומגוונות. במקרים מסוימים, ובעיקר במדינות מערביות בעידן של היום, המתח הוא אחת הסיבות העיקריות לכך. מתח באופן קבוע, תחושות לא נעימות וגם חרדות רבות, כל אלה יכולים לגרום לכאבים בגב, שפעמים רבות הופכים לקשים. הגוף שלנו, במצבי מתח, נוטה להתכווץ מאד, מה שמפעיל לחץ רב במיוחד על עמוד השדרה, לחץ המוביל לכאב ובעיות נלוות לכך בגב. סיבה נוספת לכאבים בגב או בעיות בגב יכולה לנבוע בשל תנועה לא טובה, בין אם בעקבות פעילות גופנית כלשהי או אפילו נשיאה של משקל כבד. גם בעיות במפרקים יכולים להוביל לכאבי גב, ובעיקר במפרקי עמוד השדרה, הנחשבים למפרקים הרגישים ביותר בגופנו. במילים אחרות, כאב הגב קיים בגלל מספר גורמים שעובדים ביחד כגון השחיקה במפרקי עמוד השדרה, בלטי הדיסק, עבודה שרירית לא נכונה ורגישות שמתפתחת במקום. מה שאנחנו כן יודעים על כאבי גב כאלה הוא שלא משנה מאיזו סיבה הם התחילו, ברגע שיש כאב הגוף עובר למגננה. הגוף מכווץ את השרירים סביב עמוד השדרה ומשנה את העבודה הרגילה שלהם בניסיון להגן על עמוד השדרה ולהמנע מהכאב. הבעיה היא שעבודת שרירים זו היא מעייפת ויוצרת לחץ מוגבר על עמוד השדרה. ניתן ללמד את הגוף להרפות את השרירים העייפים ולהפעיל אותם בתיאום טוב יותר עם שרירים שעבדו פחות מדי עד עכשיו.

 

הסיבות לכאבי גב אפוסתרפיה

 

כיצד מטפלים בבעיות הגב ובכאבים הקשים הנלווים להן

הטיפולים המוצעים במקרים של בעיות וכאבים בגב הם רבים ומגוונים ונקבעים בהתאם לסיבה שבגינה סובלים מהבעיה. באופן כללי מדובר בארבעה סוגים עיקריים של טיפולים:

 • הטיפול התרופתי
  משככי כאבים למיניהם המטפלים בסימפטומים הנלווים לבעיה ולא בהכרח בבעיה עצמה.
 • הטיפול השמרני יותר
  כולל מנוחה והימנעות מפעילות מאומצת
 • פיזיותרפיה
  משלבת בין תרגילים, מתיחות ואלמנטים שונים המשפרים את יציבותו של הגוף, עוזרים בשיכוך כאבים ,
 • אביזרים תומכים למיניהם
  כמו חגורת גב שמקלה על העומס המצטבר באזור עמוד השדרה ועוד.

במקרים קשים או כשמדובר בבעיית גב מורכבת, ניתוח היא אפשרות מתאימה.
ניתוחי הגב מטפלים בעיקר בפגיעות נוירולוגיות, בשברים בחוליות או במקרים של חוסר יציבות של חוליות עמוד השדרה. בין אם בוחרים באפשרות של פיזיותרפיה, אפוסתרפיה טיפול תרופתי או אפילו ניתוח, פנייה אל המומחים בטיפול בבעיות גב היא הדרך הנכונה ביותר להתמודד עם המצב וגם האפשרות לאתר את הפתרון המתאים לבעיה.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

כאבי גב תחתון - המדריך המלא
זהו המדריך המלא לכל הקשור לכאבי גב תחתון. קראו על הגורמים לכאבי גב תחתון, האנטומיה באזור הגב התחתון, זיהוי סימפטומים וכמובן טיפולים אופציונליים.
לקריאת המאמר
פריצת דיסק / בלט דיסק – התסמינים והטיפול
קראו אודות תפקוד הגב והדיסקים, כיצד ניתן לטפל בבעיות הקשורות בדיסק ולנסות למנוע את הישנותן ועד כמה חשובה השליטה השרירית לטיפול במקרים אלו ובמניעתם
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות