עכשיו זה ודאי. וירוס הקורונה פגע בסובלים מכאבי ברכיים וגב

לא פלא שכואב לנו יותר

הסתגרות בבתים. חשש. ויתור על יציאה לטיולים וסידורים. ישיבה מרובה. היעדר פעילות גופנית. עלייה במשקל. כל אלה היו מנת חלקנו אזרחי ישראל ותושבי מרבית העולם. למעלה מחודשיים שנמנענו מיציאה מהבית. ממרחב תנועה מוגבל. אט אט, ומבלי שנרגיש, ההשלכה של אותה סטגנציה שנכפתה עלינו פגעה במערכות שריר, מערכות עצב ובמפרקים. לצערנו, למרות שהסגר הוסר, מוצאים עצמם מרבית הסובלים מכאבי ברכיים וגב בקבוצת גיל הסיכון. עובדה זו מובילה רבים בגילאי 65 ומעלה להמשיך ולהימנע, להמשיך ולצמצם תנועה, הליכה, ריצה או סתם טיול קבוע בחיק הטבע.

מיים בברך

מה הקשר הישיר בין הכאב לירידה בפעילות גופנית?

מערכות השריר המגנות על תנועת המפרקים מאבדות מכוחן ומגמישותן. מערכות העצב הקשורות למפרקים מנסות לחפות על האיזון המופר. ולכן, מבלי משים, אנו גורמים לעומס יתר על מפרקים אחרים בגופנו. כך, בפעולת שרשרת, אנו מורידים מאיכות התפקוד של המפרק הפגוע וגורמים למפרקים האחרים למאמץ יתר. במקביל, בשל השינוי באיזון, עלייה ברמת הכאב מתבטאת ביתר עצימות. כאב שלא הופיע בזמן השינה – לפתע מופיע. כאבים באזורים חדשים בגוף צצים. מפרקים שתפקדו כהלכה הופכים כואבים יותר. שרירים שמעולם לא כאבו – לפתע נתפסים וכואבים.

איך ניתן להחזיר לגוף את האיזון ולמנוע את כאב המפרקים?

לסובלים מכאב מפרקים, ובעיקר לאלה הסובלים מיתר כאב שצץ בתקופת הקורונה, מומלץ להיוועץ ברופא. הטיפול שיינתן, אם בפיזיותרפיה או בדרך אחרת, חייב להתאים למצב החדש. מומלץ מאד לגשת לרופא ולהבהיר לו איך הרגשנו לפני תקופת הקורונה ואילו שינויים חלו באותה תקופה. ככל שנטיב לתאר את העלייה בכאב, להצביע על אזורי הכאב החדשים, להבהיר את מצבנו – כך הטיפול שיינתן יהיה מדויק יותר, ונכון יותר. חשוב להדגיש – אי מתן מידע מלא ומפורט עשוי בטעות להוביל לטיפול שאינו מתאים ואינו נכון למצבנו ואף להחמיר את הכאב באופן משמעותי.

רוצים לדעת איך בכל זאת ניתן לטפל בכאב בזמן סגר? לחצו כאן >>>

יש פתרון! הכירו את הטיפול שתוצאותיו הוכחו כיעילות ע”י מיטב הרופאים והמחקרים בארץ ובעולם.

אפוסתרפיה היא טיפול רפואי פורץ דרך, מוכח מחקרית , המבוסס על מערכת הליכה מותאמת אישית שבליבה שתי יחידות ביו-מכאניות המוצמדות לסוליית נעל ייעודית. המערכת מאפשרת לגוף ללמוד איך להפעיל את השרירים בצורה נכונה, ללא מאמץ, כך שיתמכו בגב ובמפרקים ויאפשרו חלוקת עומסים יעילה ומאוזנת. השימוש בטכנולוגיה מוביל לתיקון הליקויים הקיימים, מלמד דפוסי תנועה נכונים, מקל על הכאבים ולבסוף מביא לתפקוד מלא, ללא כאב. את השינוי ברמת הכאב באזור המפרק מרגישים היטב בתוך זמן קצר. שימוש יומי חוזר לאורך מספר חודשים מחזק עוד יותר את מערכות השריר והעצב סביב המפרקים כך שהכאב חולף והחזרה לתפקוד מלא מתאפשרת.

גם בבתי החולים וגם בקופות החולים ממליצים:

טיפול אפוסתרפיה הוכר ע”י כל מערכות הבריאות וכל קופות החולים בישראל, ובמרכזים רפואיים מובילים בעולם, כטיפול יעיל ומשמעותי בשיקום כאב ברכיים, גב ומפרקים המחזיר את המטופלים לתפקוד מלא – ללא כאב.
מאחורי הפיתוח הייחודי של מערכות ההליכה של אפוסתרפיה עומדים שני רופאים מובילים בתחומם. ד”ר אבי אלבז וד”ר עמית מור. השניים חלוצים בקנה מידה עולמי בתחום הטיפול הפונקציונאלי בבעיות אורטופדיות ונוירולוגיות. ד”ר אלבז וד”ר מור העמיקו בחקר הביומכניקה, הנוירו- פיזיולוגיה והשיקום. תוצאות המחקר הביאו אותם לפתח את הטיפול הראשון בעולם המאפשר לתרגל את שליטת מערכת העצבים והשרירים במפרקים ובגב בסביבה הטבעית, בצורה המותאמת אישית לכל מטופל, על פי הבעיה ממנה הוא סובל, מיקום הכאב ועל פי תבנית ההליכה והתנועה האופייניים לו. עם השנים תוצאות הטיפול הוכיחו עצמן מעבר למצופה.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

טיפול בכאבי ברכיים ללא ניתוח
כאבי הברכיים מעיקים עליכם כבר זמן רב? חשוב שהפתרון יהיה כזה שיחזיק לאורך זמן ואם אפשר, אפילו ישתפר עם הזמן.
לקריאת המאמר
כאבי ברכיים אחרי ריצה
מדוע ריצה מעוררת כאבי ברכיים? האם זה קורה לכולם? ישנם מספר גורמים לכאבי הברכיים מהם הוגרמים ואיך ניתן לטפל
לקריאת המאמר
כאב ברכיים בזמן הליכה
מרבית כאבי הברכיים נובעים מעבודה לא נכונה של השרירים המייצבים של המפרק ושל מערכת העצבים השולטת בהם.
לקריאת המאמר
כאב ברך קדמי
חשוב לברר מהו הגורם לכאב בברך הקידמית ולטפל בו בהקדם הכאב יהיה מורגש לרוב בעת כיפוף הברך בפעולות כגון עליה במדרגות או ישיבה ממושכת.
לקריאת המאמר
טיפול בכאבי ברכיים
כאשר מופיעים כאבי ברכיים, מומלץ לא להזניח אותם ולטפל בהקדם. מהן הסיבות להופעת כאבים בברכיים וכיצד ניתן לטפל בכאבים אלו?
לקריאת המאמר
נזק למיניסקוס
נזק למיניסקוס משפיע באופן מיידי על התפקוד היום-יומי וכדאי מאוד לטפל בו באופן מיידי. הטיפול המותאם אישית, שיסייע לכם לחזור לשגרה.
לקריאת המאמר
שיקום אחרי ארטרוסקופיה של הברך
אם אתם עומדים לפני תהליך ארטרוסקופיה או שאתם כבר אחרי, כדאי ללמוד ולהבין את תהליך השיקום הנדרש
לקריאת המאמר
ניתוח החלפת ברך
סובלים מבעיות ברכיים וצריכים להחליט לגבי ניתוח החלפת ברך?מתי נדרש ניתוח זה ומה כרוך בתהליך? לחצו וקראו על מהלך זה, ועל מה שקורה אחריו.
לקריאת המאמר
טיפול בבעיות ברכיים
מפרק הברך הוא אחד הגדולים והחשובים בגוף האדם, עם הזמן הוא נוטה להישחק מסיבות שונות, מה שגורם לכאבים ולתופעות נוספות.
לקריאת המאמר
לכו על זה
כיצד הליכה ספורטיבית משפיעה על הברכיים, איך נוצרים הכאבים, ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב? ד"ר עמית מור, רופא וחוקר בתחום רפואת הספורט, ממפתחי שיטת אפוסתרפיה, מסביר
לקריאת המאמר
כאבים בפיקת הברך
אם אתם מרגישים כאב במפרק שבין פיקת הברך לעצם הירך, אתם כנראה סובלים מכאב פטלו-פמורלי. קראו כיצד אפוסתרפיה תסייע לכם לשפר כאב זה ולמנוע את חזרתו.
לקריאת המאמר
קרע ברצועה הצולבת
קרע ברצועה הצולבת הקדמית בברך נחשב לפציעת ספורט רצינית והוא עלול לקרות בכמה מצבים. הטיפול השמרני לאחר קרע ברצועה הצולבת חשוב ביותר
לקריאת המאמר
כאבים בברך בזמן השינה
אתם סובלים מכאבי ברכיים? סביר להניח שאתם מרגישים את הכאבים גם בזמן השינה. אז מה אפשר לעשות? הנה מספר טיפים להתמודדות עם הנושא
לקריאת המאמר
הדרך לשקם קרע ברצועה בברך
אחת מפציעות הספורט המוכרות ביותר היא קרע ברצועות הברך, והאם ניתן לחזור לשגרת אימונים לאחר פציעה כזו?
לקריאת המאמר
קרע ברצועות הברך
איך נוצר קרע ברצועות הברך, ולמי זה יכול לקרות? האם ניתן לחזור לפעילות מלאה לאחר טיפול בכך? על זאת ועוד במאמר זה.
לקריאת המאמר
דלקת ברכיים ואפוסתרפיה
כאב ברכיים הוא אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. ישנן סיבות רבות לכאבים בברכיים, כשאחת הבולטות שבהן היא דלקת בברכיים.
לקריאת המאמר
עודף משקל וכאבי ברכיים
כיצד קשורים כאבי ברכיים ועודף משקל ואיך הם משפיעים אחד על השני? מתברר, שיש דרכים קלות ופשוטות להקל על הכאבים גם ללא תרופות או ניתוח
לקריאת המאמר
פגיעה ברצועות הברך
אחת הבעיות שגורמות לכאבי ברכיים אצל אנשים רבים היא פגיעה ברצועות הבר, רצועה זו ממלאות תפקיד חשוב מאוד בייצוב הברך ובאופן התנועה שלה. מתיחה או קריעה של אחת הרצועות תגרום לכאבים ופגיעה ביציבות הגוף.
לקריאת המאמר
כאבי ברכיים בריצה
מדוע ריצה מעוררת כאבי ברכיים? האם זה קורה לכולם? ישנם מספר גורמים לכאבי הברכיים מהם הוגרמים ואיך ניתן לטפל
לקריאת המאמר
חובה לדעת: גמישות יתר – וכאבי ברכיים ומפרקים. הקשר הישיר – והטיפול האפקטיבי.
גמישות יתר הינה תופעה נפוצה ביותר, אשר ברובה אינה בעייתית, בעיקר בגילאים צעירים. בישראל ידוע על כ- 10% מהאנשים החיים תחת תסמונת גמישות יתר. הבעיה מתחילה בגילאים מבוגרים יותר, בהם גמישות היתר מתחילה לפגוע במפרקים.
לקריאת המאמר
שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך שיעמיד אתכם על הרגליים
אפוסתרפיה - פתרון שהוכח מחקרית בתרומתו לשיקום המפרק לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך או ירך
לקריאת המאמר
ניתוח החלפת מפרק. החדשנות והשיקום המחזירים מנותחי החלפת מפרק לשגרה ולתפקוד.
אפוסתרפיה - פתרון שהוכח מחקרית בתרומתו לשיקום המפרק לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך או ירך. ד"ר בנקוביץ' מתראיין בתכנית המומלצים.
לקריאת המאמר
הליך חדשני מבטיח לזרז את השיקום שלאחר ניתוח החלפת מפרק
אפוסתרפיה - פתרון שהוכח מחקרית בתרומתו לשיקום המפרק לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך או ירך. פרופ' רונן דבי מתראיין ברשת 13.
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות