טיפול אפוסתרפיה מוביל לשיפור במדדים הקליניים ובתבניות ההליכה

  • המחלקה האורתופדית, מרכז רפואי אסף הרופא, צריפין, ישראל
  • קבוצת המחקר של אפוסתרפיה, הרצליה, ישראל
  • המחלקה האורתופדית, מרכז רפואי סוראסקי, תל אביב, ישראל

מטרת המחקר
מטרת המחקר הייתה לבחון את השינויים בתבניות ההליכה ובמדדים הקליניים בקרב אנשים הסובלים מאוסטיאוארטריטיס של הברך לאחר טיפול חדשני המבוסס על שימוש במערכת הליכה ביומכנית.

שיטות
46 אנשים הסובלים מאוסטיאוארטריטיס דו צדדי של הברך השתתפו במחקר. הנבדקים עברו בדיקת הליכה ממוחשבת והתבקשו למלא שני שאלונים, שאלון כאב ושאלון איכות חיים, בטרם התחילו טיפול ולאחר שלושה חודשי טיפול. מערכת הליכה ביומכנית הותאמה לכל אחד מהנבדקים באופן אישי על מנת להפחית את הכאב ולאפשר תנועתיות ותפקוד יומיומי.

תוצאות
שיפור מובהק נצפה במדדי ההליכה השונים: עלייה במהירות ההליכה, באורך הצעד ובזמן השהייה על רגל אחת והפחתה בזווית כף הרגל בעת המגע עם הקרקע (10%, 6%, 1%, 2%, בהתאמה). כמו כן, שיפור מובהק נמצא גם במדדים הקלינים: ירידה ברמת הכאב ועלייה בתפקוד (26%, 35% בהתאמה), ועלייה באיכות החיים של המטופלים לאחר שלושה חודשי טיפול.

מסקנות
אנשים עם אוסטיאוארטריטיס של הברך אשר טופלו באמצעות מערכת הליכה ביומכנית חדשנית במשך 12 שבועות מציגים שיפור בתבניות הליכה ומדווחים על ירידה ברמת הכאב ושיפור בתפקוד ובאיכות החיים.

למעבר למאמר המלא באנגלית>>>

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אודות טיפול אפוסתרפיה
אפוסתרפיה הנו טיפול רפואי לא ניתוחי ולא תרופתי, המוכח מחקרית כמפחית כאב ומשפר תפקוד בבעיות גב, ברכיים, ירך וקרסול. לחצו לקריאה מורחבת אודות הטיפול.
לקריאת המאמר
מהלך טיפול אפוסתרפיה
לחצו להסבר אודות מהלך טיפול אפוסתרפיה - משלב האבחון ועד לתכנית הטיפול האישית והמעקב
לקריאת המאמר
יתרונות בטיפול אפוסתרפיה
אפוסתרפיה - טיפול מוכח מדעית המותאם אישית לכל מטופל. לטיפול 87% הצלחה, הוא אינו פולשני ואינו חודרני. קראו עוד אודות יתרונות הטיפול.
לקריאת המאמר
מערכת ההליכה
מערכת ההליכה של אפוסתרפיה היא טכנולוגיה ייחודית לאפוס, פרי פיתוח של רופאים ישראלים מתחום האורטופדיה ורפואת הספורט. עוד אודות יתרונות המערכת במאמר שלפניכם.
לקריאת המאמר
בדיקת התאמה לטיפול
צוות הפיזיותרפיסטים המקצועי שלנו מחכה לעזור לך לעלות על דרך ללא כאבים תוך שיפור התפקוד היומיומי שלך. במאמר הבא ריכזנו את מידע אודות מהלך בדיקת ההתאמה לטיפול.
לקריאת המאמר
פציעות ספורט
זהו המדריך המלא בכל הקשור לפציעות הספורט הקשורות למפרקים שלנו, מערכות השרירים והמערכות העצביות הקשורות אליהם, מפרקי הגב, האגן, הברכיים, וכפות הרגליים.
לקריאת המאמר
תשובות לשאלות נפוצות
לנוחותך - ריכוז שאלות נפוצות ותשובות של הצוות המקצועי. בכל שאלה נוספת - אנו לרשותך.
לקריאת המאמר
אפוסתרפיה - רקע
כיצד נולד טיפול אפוסתרפיה, המחקר המדעי, הפעילות בעולם - רקע אודות טיפול אפוסתרפיה במאמר הבא.
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - המדריך המלאכאבי גב - מאמריםהסדרי נגישות