נעלי אפוס – איך זה עובד?

בשנים האחרונות אפשר לראות ברחבי הארץ אלפי ישראלים שהולכים עם נעליים מיוחדות ובולטות למראה – שזכו לכינוי "נעלי אפוס". הנעליים מהוות את ליבו של טיפול אפוסתרפיה, טיפול חדשני, ללא ניתוח וללא תרופות, שמבוסס על "נעלי אפוס" שהנן מערכת הליכה ייחודית שמותאמת אישית לכל מטופל ומטופל – לצד מעקב צמוד של פיזיותרפיסטים.
"נעלי אפוסתרפיה" מורכבות משתי יחידות ביומכניות קמורות המותאמות אישית לכל מטופל. היחידות הללו מוצמדות לסוליית נעל ייעודית. היחידות נמצאות באזורי הדריכה של כף הרגל – ליד העקב וליד כרית כף הרגל. הנעליים הם פרי פיתוח ישראלי ייחודי, של חברת אפוס מדיקל.
נעלי אפוס מותאמות לכל מטופל ומטופל באופן אישי, בהתאם לבדיקת הליכה ממוחשבת ובדיקה קלינית של אפוסתרפיסט, פיזיותרפיסט מומחה באפוסתרפיה. נעלי אפוס משמשות את המטופלים בהתאם להנחיות האפוסתרפיסט – והשימוש בהן משתלב בחיי היום יום, בביצוע פעולות פשוטות ורגילות בבית, במשרד או בחוץ.

נעלי אפוס – הפחתת עומסים

נעלי אפוסתרפיה מאפשרות לגוף להגיע למנח נכון יותר המשפר את חלוקת העומסים וגורם להסטתם מהחלקים הפגועים במפרקי הגפה התחתונה (ברך, ירך, קרסול) ובגב, וכתוצאה מכך להפחית את הכאבים ולשפר את תבנית ההליכה. נעלי אפוסתרפיה מאפשרות לאמן את המערכת העצבית-שרירית כך שהשרירים לומדים לעבוד בתיאום ובתזמון מדוייק באמצעות אלפי אימונים עדינים וחוזרים. הדבר משפר את השליטה של השרירים על המפרקים, ומאפשר תיקון והטמעה של תבניות תנועה נכונות לאורך זמן.
המטופלים באפוסתרפיה נמצאים במעקב שוטף עם האפוסתרפיסט המטפל ואחת לתקופה מבוצעת בדיקה חוזרת והתאמה של נעלי אפוס – בהתאם להתקדמות הטיפול. היחידות הביומכניות המורכבות על נעלי אפוס קיימות במספר קמירויות, קשיחות וקטרים. האפוסתרפיסטים מתאימים אותן לכל מטופל ומטופל ומכוונים אותן מחדש עפ"י האבחון ותחושת המטופל.
עד כה טופלו למעלה מ-80,000 אנשים באפוסתרפיה, בישראל ובמדינות נוספות בעולם, והנתונים מלמדים על שיפור ניכר ברמת הכאבים ובתפקוד היומיומי שלהם. טיפול אפוסתרפיה מוכח מחקרית כמשפר את מצבם של הסובלים מכאבים בברכיים וכאבים בגב. הטיפול מסובסד על ידי הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים בארץ.

מוזמנים לקרוא בנוסף: כאבי ברכייםכאב גב תחתון

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - מאמריםכאבי גב - מאמרים