כאבי ברכיים ושינה

טיפים לשינה טובה יותר עם כאבי ברכיים

אנשים הסובלים מכאבי ברכיים מתקשים לעתים קרובות למצוא תנוחת שינה ואף מתעוררים בלילה מכאב. רבים מהם סובלים גם מתופעות של נוקשות וכאב חריף יותר בבוקר, בצעדים הראשונים. אז מה אפשר לעשות? הנה מספר טיפים להתמודדות עם הנושא:
  1. כאבי ברכיים (בעיקר בחלק הפנימי של הברך) מקשים לעתים קרובות בשכיבה על הצד, בעיקר בשלב דלקתי אקוטי. כרית בין הברכיים תפחית את המגע ביניהן ויכולה לסייע.
  2. במצב של כאב ברכיים עז שמעיר בלילה ומקורו בדלקת (בעיקר במצבים אקוטים), אפשר לשים קומפרס קר על הברך ל-10 דקות והדבר יכול לסייע בהרגעת המקום.
  3. כאשר כאב ברכיים שמעיר בלילה נובע משינוי תנוחה בשכיבה בזמן השינה, יש למצוא מחדש את המנח הנכון בעזרת הנחה של כרית בין הרגליים או רגל כפופה מונחת על המזרון (בכאבים קדמיים בעיקר).
  4. כדי להתמודד עם נוקשות מפרקית וכאבים בדריכה בבוקר במצב של ברך כאובה: עוד בשכיבה על המיטה, יש להניע את הברך לכיפוף ויישור מספר פעמים ואז לרדת לעמידה. ברוב המקרים זה יעזור ובאופן כללי הכאב הזה יתפוגג או ייחלש תוך 15 דקות בהתארגנות בבוקר.

כאבי ברכיים ואפוסתרפיה

כדי להתמודד עם בעיות כאבי הברכיים לעומק, יש לטפל בשורשי הבעיה. כאבי ברכיים רבים נגרמים בשל תפקוד לקוי במערכת העצבית-שרירית בגוף. התפקוד הלקוי נגרם מסיבות שונות: פציעות, תאונות, שחיקה טבעית, מחלות ועוד. הבעיות בתפקוד המערכת השרירית מגבירות את הכאב ומקשות על הגוף להשתקם.
טיפול אפוסתרפיה הוא טיפול ישראלי חדשני שפותח בדיוק כדי להתמודד עם הסוגיה הקריטית הזו. הטיפול מבוסס על שימוש במערכת הליכה ייחודית שמותאמת לכל מטופל בהתאם למצבו, על ידי פיזיותרפיסט מומחה באמצעות בדיקה מקיפה.
השימוש במערכת ההליכה נעשה על פי הוראות המטפל, במסגרת חיי היום יום, ללא שיש צורך להקדיש לו זמן מיוחד. המערכת מתרגלת את הגוף, מסייעת לשפר את תפקוד המערכת, מחלקת את העומסים ומפזרת אותם – ומקלה על הכאבים.
עשרות אלפי מטופלים בארץ ובעולם כבר התנסו בטיפול – והמחקרים מעידים על אחוזים גבוהים של שיפור בקרב המטופלים.
 
כתב: רועי שקד, אפוסתרפיסט מומחה
 
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי והוא בבחינת מידע כללי בלבד. כל המסתמך על האמור לעיל, מבלי לקבל חוות דעת רפואית על בסיס כל העובדות הרלבנטיות, עושה זאת על אחריותו בלבד.

 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים