בעיות אורטופדיות

בעיות אורטופדיות הן מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. האורטופדיה עוסקת במחלות ופגמים במערכת העצמות והשרירים כמו למשל שברים, נקעים, שחיקת סחוס, דלקות מפרקים, בעיות הקשורות לעמידה וליציבה כתוצאה ממבנה השלד וכו'. בעיות אורטופדיות גורמות לכאבים באיזורים שונים בגוף: כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבים בצוואר, כאבים בידיים ועוד.
בעיות אורטופדיות נגרמות ממגוון סיבות: נטיות גנטיות ומולדות, פציעות שנובעות מתאונות, נזקים כתוצאה ממאמצים גופניים וכן שחיקה מצטברת. הבעיות מופיעות הן אצל גברים והן אצל נשים והן נפוצות בעיקר בגילאים מבוגרים, כאשר השחיקה נותנת את אותותיה. עם זאת, גם בגילאים צעירים ישנם רבים הסובלים מכאבים בשל בעיות אורטופדיות שונות.
בעיות אורטופדיות יכולות להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של הסובלים מהן. הבעיות גורמות לכאבים מתמשכים ולעתים קרובות מקשות על החולה בביצוע פעולות יומיומיות. הבעיות הללו גורמות לרבים מהסובלים מהן לצמצם את פעילותם הגופנית, בשל הכאבים. דבר זה גורם להיחלשות ולירידה ביכולת השרירים לבצע תנועה איכותית ונכונה – דבר שמגדיל את העומס על המפרקים הכאובים – ויוצר מעגל הרסני.
בעיות אורטופדיות מטופלות בדרכים שונות. במקרים הקשים והמורכבים ביותר – לעתים אין ברירה אלא לבצע ניתוח. כיום ניתוחים כגון החלפת מפרק ירך או החלפת מפרק ברך הם ניתוחים נפוצים למדי בעלי סיכויי הצלחה גבוהים. במקרים שאינם מגיעים לכדי ניתוח – ניתן לטפל בכאבים שמקורם הוא בעיה אורטופדית בעזרת טיפולים שמרניים כגון פיזיותרפיה, התעמלות בריאותית וכו'. יותר ויותר מחקרים מצביעים על כך שגם במקרים שעד היום נחשבו "קשים" או חסרי תקנה, אימון ושיפור השליטה השרירית יכולים לשפר באופן משמעותי מאד הן את הכאבים והן את היכולת לתפקד באופן מלא.

בעיות אורטופדיות ואפוסתרפיה

טיפול אפוסתרפיה מיועד לסייע לסובלים מכאבים שמקורם בעיות אורטופדיות בגב או בברכיים. הטיפול הוכח מחקרית וקלינית כיעיל בכאבי ברכיים וכאבי גב.
הטיפול מבוסס על שימוש במערכת הליכה המותאמת אישית לכל מטופל לאחר אבחון הליכה ממוחשב ובדיקה קלינית במרכזי אפוסתרפיה. המערכת שפותחה על ידי רופאים ישראלים מומחים לפתרון בעיות אורטופדיות ורפואת ספורט מהווה פריצת דרך טכנולוגית בטיפול בבעיות אורטופדיות כגון אלה.
המטופלים עושים שימוש במערכת תוך כדי פעילות שגרתית, בהתאם להנחיות המטפל – ונמצאים תחת מעקב רציף של פיזיותרפיסטים מומחים בשיטת טיפול זו כדי לבדוק את התקדמותם ולבצע התאמות של המערכת או של התפקוד איתה במידת הצורך.
ההליכה באמצעות המערכת מאפשרת הטמעה של תבניות הליכה רצויות, מסיטה את העומס מהאסורים הפגועים ומסייעת באימון המערכת עצבית-שרירית לתפקוד נכון וטוב יותר. בעקבות כך מורגשת הקלה בכאבים ואיכות החיים של המטופלים משתפרת גם לטווח הארוך.

 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אודות טיפול אפוסתרפיה
אודות טיפול אפוסתרפיה
אפוסתרפיה הנו טיפול רפואי לא ניתוחי ולא תרופתי, המוכח מחקרית כמפחית כאב ומשפר תפקוד בבעיות גב, ברכיים, ירך וקרסול.  לחצו לקריאה מורחבת אודות הטיפול.
לקריאת המאמר
מהלך טיפול אפוסתרפיה
מהלך טיפול אפוסתרפיה
לחצו להסבר אודות מהלך טיפול אפוסתרפיה - משלב האבחון ועד לתכנית הטיפול האישית והמעקב
לקריאת המאמר
יתרונות טיפול אפוסתרפיה
יתרונות טיפול אפוסתרפיה
אפוסתרפיה - טיפול מוכח מדעית המותאם אישית לכל מטופל. לטיפול 87% הצלחה, הוא אינו פולשני ואינו חודרני. קראו עוד אודות יתרונות הטיפול.
לקריאת המאמר
מערכת ההליכה
מערכת ההליכה
מערכת ההליכה של אפוסתרפיה היא טכנולוגיה ייחודית לאפוס, פרי פיתוח של רופאים ישראלים מתחום האורטופדיה ורפואת הספורט. עוד אודות יתרונות המערכת במאמר שלפניכם.
לקריאת המאמר
בדיקת התאמה לטיפול
בדיקת התאמה לטיפול
צוות הפיזיותרפיסטים המקצועי שלנו מחכה לעזור לך לעלות על דרך ללא כאבים תוך שיפור התפקוד היומיומי שלך.  במאמר הבא ריכזנו את מידע אודות מהלך בדיקת ההתאמה לטיפול.
לקריאת המאמר
אפוסתרפיה - תשובות לשאלות נפוצות
אפוסתרפיה - תשובות לשאלות נפוצות
לנוחותך - ריכוז שאלות נפוצות ותשובות של הצוות המקצועי. בכל שאלה נוספת - אנו לרשותך.
לקריאת המאמר
אפוסתרפיה - רקע
אפוסתרפיה - רקע
כיצד נולד טיפול אפוסתרפיה, המחקר המדעי, הפעילות בעולם - רקע אודות טיפול אפוסתרפיה במאמר הבא.
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניות; פרטיות ואבטחת מידעהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים