בעיות אורטופדיות

בעיות אורטופדיות הן מהבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. האורטופדיה עוסקת במחלות ופגמים במערכת העצמות והשרירים כמו למשל שברים, נקעים, שחיקת סחוס, דלקות מפרקים, בעיות הקשורות לעמידה וליציבה כתוצאה ממבנה השלד וכו'. בעיות אורטופדיות גורמות לכאבים באיזורים שונים בגוף: כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבים בצוואר, כאבים בידיים ועוד.
בעיות אורטופדיות נגרמות ממגוון סיבות: נטיות גנטיות ומולדות, פציעות שנובעות מתאונות, נזקים כתוצאה ממאמצים גופניים וכן שחיקה מצטברת. הבעיות מופיעות הן אצל גברים והן אצל נשים והן נפוצות בעיקר בגילאים מבוגרים, כאשר השחיקה נותנת את אותותיה. עם זאת, גם בגילאים צעירים ישנם רבים הסובלים מכאבים בשל בעיות אורטופדיות שונות.
בעיות אורטופדיות יכולות להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של הסובלים מהן. הבעיות גורמות לכאבים מתמשכים ולעתים קרובות מקשות על החולה בביצוע פעולות יומיומיות. הבעיות הללו גורמות לרבים מהסובלים מהן לצמצם את פעילותם הגופנית, בשל הכאבים. דבר זה גורם להיחלשות ולירידה ביכולת השרירים לבצע תנועה איכותית ונכונה – דבר שמגדיל את העומס על המפרקים הכאובים – ויוצר מעגל הרסני.
בעיות אורטופדיות מטופלות בדרכים שונות. במקרים הקשים והמורכבים ביותר – לעתים אין ברירה אלא לבצע ניתוח. כיום ניתוחים כגון החלפת מפרק ירך או החלפת מפרק ברך הם ניתוחים נפוצים למדי בעלי סיכויי הצלחה גבוהים. במקרים שאינם מגיעים לכדי ניתוח – ניתן לטפל בכאבים שמקורם הוא בעיה אורטופדית בעזרת טיפולים שמרניים כגון פיזיותרפיה, התעמלות בריאותית וכו'. יותר ויותר מחקרים מצביעים על כך שגם במקרים שעד היום נחשבו "קשים" או חסרי תקנה, אימון ושיפור השליטה השרירית יכולים לשפר באופן משמעותי מאד הן את הכאבים והן את היכולת לתפקד באופן מלא.

בעיות אורטופדיות ואפוסתרפיה

טיפול אפוסתרפיה מיועד לסייע לסובלים מכאבים שמקורם בעיות אורטופדיות בגב או בברכיים. הטיפול הוכח מחקרית וקלינית כיעיל בכאבי ברכיים וכאבי גב.
הטיפול מבוסס על שימוש במערכת הליכה המותאמת אישית לכל מטופל לאחר אבחון הליכה ממוחשב ובדיקה קלינית במרכזי אפוסתרפיה. המערכת שפותחה על ידי רופאים ישראלים מומחים לפתרון בעיות אורטופדיות ורפואת ספורט מהווה פריצת דרך טכנולוגית בטיפול בבעיות אורטופדיות כגון אלה.
המטופלים עושים שימוש במערכת תוך כדי פעילות שגרתית, בהתאם להנחיות המטפל – ונמצאים תחת מעקב רציף של פיזיותרפיסטים מומחים בשיטת טיפול זו כדי לבדוק את התקדמותם ולבצע התאמות של המערכת או של התפקוד איתה במידת הצורך.
ההליכה באמצעות המערכת מאפשרת הטמעה של תבניות הליכה רצויות, מסיטה את העומס מהאסורים הפגועים ומסייעת באימון המערכת עצבית-שרירית לתפקוד נכון וטוב יותר. בעקבות כך מורגשת הקלה בכאבים ואיכות החיים של המטופלים משתפרת גם לטווח הארוך.

 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים