שיקום מפרק ברך וירך

הדרך להשתקם מניתוח החלפת מפרק ברך או ירך

ניתוח החלפת מפרק ברך או מפרק ירך הוא עניין רציני – וכך גם השיקום ממנו. כדי להבטיח שיקום יעיל – מומלץ להתנסות באפוסתרפיה, השיטה המהפכנית היודעת לנתב נכון עומסים על הגוף.
מטרתו העיקרית של ניתוח החלפת מפרק ברך או החלפת מפרק ירך היא שיפור איכות החיים. זהו ניתוח הנחשב לרציני. מגיעים אליו כאשר כתוצאה משחיקת המפרק והכאב שבה עמה – מתרחש שינוי לרעה בעבודת השרירים. הם נחלשים ואינם מייצבים את המפרק. והזמן הנכון לביצועו נקבע לפי מידת שחיקת הסחוס במפרק, רמת הכאב, רמת התפקוד היומיומי, מצב רפואי כללי וגיל המנותח.
כאשר מחליטים על ניתוח החלפת מפרק ירך או ברך חשוב מאוד להתייחס לשיקום המטופל. למעשה, תהליך השיקום אמור להתחיל עוד לפני הכניסה לניתוח. לאחר הניתוח ממשיך התהליך במטרה להביא את השרירים למצב בו הם חזקים יותר מקודם ועובדים בתזמון ושליטה טובים יותר. כך יחזור המטופל לשליטה תפקודית ראויה ואף יוכל לבצע פעילות גופנית. דבר זה יתאפשר כתוצאה מהנעה נכונה של המפרק החדש על ידי עבודת שרירים מתוזמנת וחזקה.
 
בין שיטות השיקום השונות הקיימות כיום בולטת האפוסתרפיה כיעילה במיוחד. השיטה מתאימה מאוד למצבים בהם יש צורך בהפחתת העומסים ובשיקום השליטה העצבית. טיפול האפוסתרפיה מתבסס על הסטת העומסים מהמקומות הפגועים, במטרה להפחית כאב ולאפשר לגוף להתפנות ללמוד מחדש להפעיל את השרירים בצורה נכונה ומתואמת. לימוד מוטורי זה משפר את השליטה העצבית-שרירית בגוף ומטמיע תבניות הליכה נכונות. את כל היתרונות הללו מביאה האפוסתרפיה בלי כל צורך בתרופות, ניתוחים או טיפולים פולשניים כואבים. הטיפול מתבסס על מערכת הליכה ייחודית בשם "נעלי אפוס". נעילתן והליכה בהן משפרות ומטמיעות תבניות תנועה רצויות.
טיפול האפוסתרפיה מותאם אישית לכל מטופל, לאחר שהוא עובר הערכת פיזיותרפיים מומחים וניתוח הליכה קליני. מותאמות לו "נעלי אפוס" והוא מתחיל להשתמש בהן ממש כפי שהשתמש בנעליו הרגילות, ללא צורך בתרגול מיוחד או הליכה שכל מטרתה הוא טיפולית. הצורה בה בנויות הנעליים משנות את תבניות התנועה, ולאורך הזמן השרירים לומדים לעבוד ולייצב בצורה תקינה. כך חלה הפחתה בכאבים בכל פעולות היום יום.
מנותחי החלפת מפרק ירך או ברך יכולים למצוא עזר רב באפוסתרפיה ולהשתמש בה לאחר הניתוח למען שיפור משמעותי בתפקוד ובהליכה.

 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אודות טיפול אפוסתרפיה
אודות טיפול אפוסתרפיה
אפוסתרפיה הנו טיפול רפואי לא ניתוחי ולא תרופתי, המוכח מחקרית כמפחית כאב ומשפר תפקוד בבעיות גב, ברכיים, ירך וקרסול.  לחצו לקריאה מורחבת אודות הטיפול.
לקריאת המאמר
מהלך טיפול אפוסתרפיה
מהלך טיפול אפוסתרפיה
לחצו להסבר אודות מהלך טיפול אפוסתרפיה - משלב האבחון ועד לתכנית הטיפול האישית והמעקב
לקריאת המאמר
יתרונות טיפול אפוסתרפיה
יתרונות טיפול אפוסתרפיה
אפוסתרפיה - טיפול מוכח מדעית המותאם אישית לכל מטופל. לטיפול 87% הצלחה, הוא אינו פולשני ואינו חודרני. קראו עוד אודות יתרונות הטיפול.
לקריאת המאמר
מערכת ההליכה
מערכת ההליכה
מערכת ההליכה של אפוסתרפיה היא טכנולוגיה ייחודית לאפוס, פרי פיתוח של רופאים ישראלים מתחום האורטופדיה ורפואת הספורט. עוד אודות יתרונות המערכת במאמר שלפניכם.
לקריאת המאמר
בדיקת התאמה לטיפול
בדיקת התאמה לטיפול
צוות הפיזיותרפיסטים המקצועי שלנו מחכה לעזור לך לעלות על דרך ללא כאבים תוך שיפור התפקוד היומיומי שלך.  במאמר הבא ריכזנו את מידע אודות מהלך בדיקת ההתאמה לטיפול.
לקריאת המאמר
אפוסתרפיה - תשובות לשאלות נפוצות
אפוסתרפיה - תשובות לשאלות נפוצות
לנוחותך - ריכוז שאלות נפוצות ותשובות של הצוות המקצועי. בכל שאלה נוספת - אנו לרשותך.
לקריאת המאמר
אפוסתרפיה - רקע
אפוסתרפיה - רקע
כיצד נולד טיפול אפוסתרפיה, המחקר המדעי, הפעילות בעולם - רקע אודות טיפול אפוסתרפיה במאמר הבא.
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניות; פרטיות ואבטחת מידעהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים