שיקום אחרי ארטרוסקופיה של הברך

מה זה ארטרוסקופיה?

ארטרוסקופיה בברך הינו טיפול כירורגי אשר מתבצע בתוך מפרק הברך. המשמעות של המילה ארטרוסקופיה היא ביצוע של 2-3 חתכים קטנים בברך. דרך החתכים הללו ובאמצעות מצלמה ייחודית יכול המנתח להתבונן בברך. יחד עם הטיפול הכירורגי ניתן לבצע פעולות כירורגיות נוספות, ביניהן: כריתת מניסקוס קרוע וניקוי המפרק. חשוב לדעת כי הפעולות הכירורגיות לא ישפרו את שליטתו של המטופל על השרירים ולשם כך יש לבצע שיקום. דרך יעילה לביצוע השיקום תהיה באמצעות אפוסתרפיה.

מה קורה לאחר שהחולה מתעורר מהניתוח?

כאשר יתעורר החולה מההרדמה לאחר הניתוח תהיה ברכו חבושה. במהלך הימים הראשונים יש להשאיר את הברך במקום ולא להרטיבה. בשלב זה יתכן דימום על החבישה שכן החתכים הזעירים לא נתפרו (כדי לאפשר לנוזל לצאת מהברך). במידה וישנו דימום יש להשתמש בקרח ולחבוש את הברך פעם נוספת. לאחר כיומיים יש להסיר את התחבושת. נוסף על החבישה יקבל המטופל תרופות נגד דלקת, באמצעותן, יהיה ניתן להקל על הכאבים ולהפחית את מידת הנפיחות מהברך. בשלב הבא מומלץ לבצע טיפול אפוסתרפיה. טיפול זה אינו כולל תהליך כירורגי או שימוש בתרופות- מדובר על טיפול טבעי ובטיחותי שאינו גורם לתופעות לוואי.

טיפול אפוסטרפיה - יתרונותיו הרבים של הטיפול היעיל

באמצעות טיפול אפוסטרפיה יהיה ניתן להפחית את רמת הכאב ולשפר את איכות החיים בצורה ניכרת. החזרת טווח התנועה של הברך תאפשר למטופל לנוע בצורה נכונה ולהפחית את העומס מהמפרקים- עומס אשר גרם לתחושת כאב. טיפול האפוסטרפיה יחזק את השרירים המיצבים, ישפר את השליטה העצבית, יאיץ את תהליך ההחלמה ויותאם לכל מטופל באופן אישי. הטיפול הוכח כיעיל ביותר וסייע למגוון מטופלים אשר עברו ארטרוסקופיה של הברך.
 
 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים