ניתוח החלפת ברך

ניתוח החלפת הברך מבצעים אנשים שסובלים ממגבלה או כאבים בברך אשר מונעים מהם לבצע את הפעולות היום יומיות הפשוטות כמו – ללכת, לשבת, להתכופף ועוד, וזאת לאחר  שטיפולים אחרים לא הועילו להם כלל וכלל.

כיצד מתבצע ניתוח החלפת ברך?

הניתוח מתבצע לאחר הרדמה כללית הניתנת דרך עמוד השדרה או הרדמה הנקראת – אפידוראלית (הרדמה מתחת לקו המותן). הניתוח מתבצע על ידי מנתח אורתופדי מוסמך המבצע חתך של בין 12 ל-18 סנטימטרים בחזית הברך של המטופל. המנתח מסיר את החלק הברך הפגום ובמקומו מכניס מפרק מלאכותי. העצמות מעוצבות מחדש על מנת להחזיק את המפרק המלאכותי. המפרק המלאכותי מחובר אל עצם הירך, עצם השוק ופיקת הברך על ידי דבק או חומרים שונים אחרים לפי שיקול דעתו של המנתח. לאחר שהמנתח חיבר את כל החלקים המלאכותיים יחדיו, נוצר  המפרק, והנתמך בשרירים והגידים הסובבים אותו ומספקים לו יציבות. לאחר הניתוח יש אשפוז ושיקום של עד שנה לפחות.

מה קורה לאחר הניתוח?

לאחר ניתוח החלפת ברך, תשיגו הפחתה משמעותית של הכאבים, כמו כן, אורך החיים של השתלים המלאכותיים נע בין 15-20 שנים, וזאת בהתאם לרמת הפעילות של האדם.
זמן השהות הממוצע בבית החולים לאחר ניתוח החלפת מפרק הברך הוא  כ- 3-5 ימים באשפוז בבית החולים ולאחריו נדרש שיקום בבית חולים שיקומי או בבית. מרבית המטופלים  אשר עברו ניתוח להחלפת מפרק הברך רואים שיפור ניכר בכאבים אשר נגרמו כתוצאה מן המפרק הניווני  לאחר שמשטח ההחלקה החדש של המפרק הורכב במהלך הניתוח.
עם זאת, לאחר שיחזור חוזק השרירים בעזרת טיפול שיקומי פיזיותרפי, בני אדם אשר עברו ניתוח להחלפת מפרק הברך  יוכלו ליהנות מביצוע רוב הפעילויות בקלות רבה.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף: כאבי ברכיים
 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים