טיפול בכאבי גב

כאבי גב הם כבר מזמן לא רק מחלה אלה תופעה מוכרת הפוגעת בגילאים שונים ובעיקר בגילאים מעל גיל – 40. מחקרים רבים מוכחים כי מעל – 80% מאנשים מרגישים כאבי גב שונים בגיל 40 ומעלה, כאשר אחוזים גבוהים סובלים מפריצת דיסק אחת או יותר.
כמעט 90% מכאבי הגב נקראים כאב גב לא ספציפי. אין זה בגלל שאנחנו לא יודעים מה הגורם אלא העובדה שכאב הגב נגרם בגלל יותר מגורם אחד. גם בלטי הדיסק שראו ב- CT/MRI לא ממש מסבירים את הכאב כי לכמעט 90% מהאוכלוסייה יש בלטים ופריצות דיסק ולא לכולם כואב הגב כל הזמן. כלומר, כאב הגב קיים בגלל מספר גורמים שעובדים ביחד כגון השחיקה במפרקי עמוד השדרה, בלטי הדיסק, עבודה שרירית לא נכונה ורגישות שמתפתחת במקום. מה שאנחנו כן יודעים על כאבי גב כאלה הוא שלא משנה מאיזו סיבה הם התחילו, ברגע שיש כאב הגוף עובר למגננה. הגוף מכווץ את השרירים סביב עמוד השדרה ומשנה את העבודה הרגילה שלהם בניסיון להגן על עמוד השדרה ולהימנע מהכאב. הבעיה היא שעבודת שרירים זו היא מעייפת ויוצרת לחץ מוגבר על עמוד השדרה. אחרי כמה ימים מתחילת הכאב חלק מהכאב המתמשך נגרם מהשרירים העייפים שממשיכים ללחוץ על הגב. המסקנה היא שאת בלטי הדיסק או השחיקה במפרקים לא ניתן לשנות, אבל כן ניתן ללמד את הגוף להרפות את השרירים העייפים ולהפעיל אותם בתיאום טוב יותר עם שרירים שעבדו פחות מדי עד עכשיו.

מגוון דרכים המיועדים לטיפול בכאבי גב, טרם החמרתו

כדי להקל על כאבי הגב התחתון יש לאמץ התנהגות נכונה בשגרת היום יום. כמו – לעבוד מול שולחן עבודה בגובה מתאים ובכן בכיסא נוח הנותן תמיכה מלאה לגב התחתון, יש להימנע מסחיבת משאות כבדים או לכופף את הברכיים במידה ומרימים חפצים ולבצע פעילות גופנית מבוקרת אשר אינה מעמיסה על הגב.

טיפול בכאבי גב באמצעות אפוסתרפיה

טיפול בכאבי גב כולל – תרגול יומיומי עם  מערכת ההליכה של אפוסתרפיה (נעלי אפוס) הכוללות את יחידות ביו מכאניות מאפשר לגוף לחלק את העומסים בצורה טובה לאורך הגפה התחתונה. היתרון העיקרי –  היא הפחתה משמעותית בעומסים באזורים הפגועים, ויצירת הקלה  במקרים של כאבי גב . הפחתת הכאב היא לטווח ארוך ותבוא לידי ביטוי גם בהליכה ללא מערכת אפוסתרפיה.
הבדיקה  כוללת ניתוח הליכה ממוחשב, מדידת הכאב ואיכות החיים בשאלונים,  ובדיקה קלינית על ידי פיזיותרפיסט. הטיפול עצמו, מתבצע על ידי פיזיותרפיסטים מומחים לאפוסתרפיה אשר יתאימו לכם את הטיפול הטוב והמתאים ביותר עבורכם. הייחודיות בטיפול הוא – שהוא מתבצע על ידי המטופל עצמו תוך כדי פעילות שגרתית יום יומיות, כך שתוכלו להסתובב בכל מקום שתחפצו עם הנעלים אם זה בבית, במשרד ובטיול בפארק עם הכלב.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף: כאבי ברכיים | כאבי גב תחתון
 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים