דלקת ברכיים ואפוסתרפיה

כאב ברכיים הוא אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. ישנן סיבות רבות לכאבים בברכיים, כשאחת הבולטות שבהן היא דלקת בברכיים.

סיבות להופעת דלקת בברכיים

דלקת ברכיים יכולה להופיע עקב סיבות שונות. בצעירים הפגיעות שיכולות להוביל לדלקת בברך הן פגיעות ברצועות הברך או במניסקוסים דבר שמתרחש בזמן פעילות ספורטיבית מאומצת כאשר שליטת השרירים בברך משתבשת בזמן נחיתה לא טובה מקפיצה או סיבוב הברך בריצה ושינוי כיוון.. סיבה נוספת, האופיינית בעיקר בגילאים המבוגרים, היא שחיקה של סחוס. שחיקה היא תהליך טבעי שמתרחש אצל רבים ועלול לגרם לדלקות ולכאבים. גם עודף משקל עלול, להגדיל את העומסים על האזורים הפגועים ולתרום להופעת דלקות ברכיים ולהחמרתן.
דלקת ברכיים נוספת נקראת "בורסיטיס": זוהי דלקת באחת מכריות הנוזל שמקיפות את הברך ומונעות חיכוך בין עצמות הברך לבין הגידים המניעים אותה. חשוב לזכור, שבאופן עקרוני דלקת באחד ממבני הברך היא ביסודה תהליך שהגוף יוזם במטרה לתקן נזק לרקמות הגוף. הנזק או העומס לרקמות בתוך וסביב הברך נגרם אם יש בעיה מכנית בתנועת הברך. משמע, הדלקת היא תופעה משנית לבעיה המכנית.

דלקת ברכיים – כאבים עזים

דלקות ברכיים עלולות לגרום לכאב, לרגישות ולנפיחות. הכאבים והפציעות השונות שהוזכרו כאן גורמים להיחלשות תפקודה של המערכת העצבית–שרירית בגוף. השרירים מתכווצים בניסיון להקל על הכאב, אך לאורך זמן הדבר עלול לגרום לבעיות שונות כמו צליעה, עומסים מיותרים על האזורים הפגועים וחלוקה לא שווה של העומסים באיזור. בנוסף, נוצרת חולשה של השרירים מסביב לאיזור הדלקתי בגלל הנטיה לא להפעיל את המקום.כדי להתמודד עם הדלקות בברך בטווח הקצר ניתן להסתייע בטיפולים שמקלים על הכאב, כמו הנחת קרח על המקום למשך עד 10 דקות וכן שימוש בתרופות משככות כאבים או בתרופות אנטי–דלקתיות, בהמלצת רופא כמובן.
כדי לצמצם את הבעיה באופן משמעותי לטווח ארוך יש צורך בחיזוקו של האיזור ובשיפור השליטה העצבית שרירית, דבר שימנע, במידת האפשר את הגורמים, להופעת הדלקות.
טיפול אפוסתרפיה מסייע בשיקום האיזור ובשיקומה של המערכת העצבית–שרירית. זאת – באמצעות שימוש במערכת הליכה ייחודית שמותאמת לכל מטופל. בעזרת השימוש במערכת הגוף לומד מחדש כיצד לתפקד בצורה טובה יותר והדבר מסייע בחלוקת העומסים ובהסטתם מהאיזורים הפגועים. הטיפול מסייע בשיפור תבניות ההליכה, מקל לטווח ארוך על רמת הכאבים ומסייע למטופלים שסובלים מבעיות של דלקת ברכיים לחזור לתפקוד יומיומי.
 

 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים