בעיות בירך

איך מטפלים בבעיות בירך

בעיות ירך הינן יחסית נפוצות ויכולות לנבוע עקב שחיקה של מפרק הירך, שינויים במבנה המפרק ושליטה שרירית לקויה סביב האגן והירך.
שיפור השליטה שרירית סביב מפרק הירך הנה חיונית על מנת להקל על הכאבים במפרק. במצבים של שחיקה מתקדמת של המפרק ימליץ האורתופד על ניתוח החלפת מפרק ירך. במידה ומחליטים לגשת לניתוח, ישנה חשיבות להתחיל שיקום עוד לפני הניתוח עצמו על מנת להקל ולקדם את השיקום לאחר הניתוח.

טיפול בבעיות ירך באמצעות אפוסתרפיה

הטיפול באפוסתרפיה  עקב בעיות ירך, מתאים לאנשים הסובלים מכאבי ירכיים ללא המלצה לניתוח, לאנשים אשר ניגשים לניתוח כשיקום מקדים או שיקום אחרי ניתוח ולאנשים אשר מסיבה כזאת או אחרת רוצים לדחות את הצורך בניתוח החלפת מפרק.
הטיפול באפוסתרפיה מתבסס על הסטת ופיזור עומסים בצורה נכונה יותר כך שיהיה פחות עומס על האזורים הכאובים, בנוסף ישנו תהליך של למידה ועבודה שרירית נכונה יותר אשר תאפשר לשרירים לייצב את המפרק בצורה נכונה יותר ולהשתתף בעומס אשר מופעל על המפרק. על ידי כך נצפה להפחתה בכאבים בתפקוד היום יומי.
הטיפול הנו האמצעות אפוסתרפיה לבעיות ירך, מותאם אישית לכל מטופל בהתאם למצבו התפקודי, בהתאם לרמת הכאב, והמטרות אותן הוא רוצה להשיג.
האבחון והתאמת המערכת נעשה על-ידי פיזיותרפיסט מומחה בתחום האפוסתרפיה. בתום האבחון אשר כולל ראיון מקיף, בדיקה קלינית והסבר על שיטת הטיפול, תותאם מערכת אפוסתרפיה לפי הממצאים במהלך האבחון.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בלט דיסק | טיפול בכאבי גב | כאבי גב תחתון
 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים