דלקת ברכיים ואפוסתרפיה

כאב ברכיים הוא אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר. ישנן סיבות רבות לכאבים בברכיים, כשאחת הבולטות שבהן היא דלקת בברכיים.

סיבות להופעת דלקת בברכיים

דלקת ברכיים יכולה להופיע עקב סיבות שונות. בקרב צעירים הפגיעות שיכולות להוביל לדלקת בברך הן פגיעות ברצועות הברך או במניסקוסים דבר שמתרחש בזמן פעילות ספורטיבית מאומצת כאשר שליטת השרירים בברך משתבשת בזמן נחיתה לא טובה מקפיצה או סיבוב הברך בריצה ושינוי כיוון.. סיבה נוספת, האופיינית בעיקר בגילאים המבוגרים, היא שחיקה של סחוס. שחיקה היא תהליך טבעי שמתרחש אצל רבים ועלול לגרם לדלקות ולכאבים. גם עודף משקל עלול, להגדיל את העומסים על האזורים הפגועים ולתרום להופעת דלקות ברכיים ולהחמרתן.

דלקת ברכיים נוספת נקראת "בורסיטיס": זוהי דלקת באחת מכריות הנוזל שמקיפות את הברך ומונעות חיכוך בין עצמות הברך לבין הגידים המניעים אותה. חשוב לזכור, שבאופן עקרוני דלקת באחד ממבני הברך היא ביסודה תהליך שהגוף יוזם במטרה לתקן נזק לרקמות הגוף. הנזק או העומס לרקמות בתוך וסביב הברך נגרם אם יש בעיה מכנית בתנועת הברך. משמע, הדלקת היא תופעה משנית לבעיה המכנית.

דלקת ברכיים – כאבים עזים

דלקות ברכיים עלולות לגרום לכאב, לרגישות ולנפיחות. הכאבים והפציעות השונות שהוזכרו כאן גורמים להיחלשות תפקודה של המערכת העצבית–שרירית בגוף. השרירים מתכווצים בניסיון להקל על הכאב, אך לאורך זמן הדבר עלול לגרום לבעיות שונות כמו צליעה, עומסים מיותרים על האזורים הפגועים וחלוקה לא שווה של העומסים באיזור. בנוסף, נוצרת חולשה של השרירים מסביב לאיזור הדלקתי בגלל הנטיה לא להפעיל את המקום.כדי להתמודד עם הדלקות בברך בטווח הקצר ניתן להסתייע בטיפולים שמקלים על הכאב, כמו הנחת קרח על המקום למשך עד 10 דקות וכן שימוש בתרופות משככות כאבים או בתרופות אנטי–דלקתיות, בהמלצת רופא כמובן.
כדי לצמצם את הבעיה באופן משמעותי לטווח ארוך יש צורך בחיזוקו של האיזור ובשיפור השליטה העצבית שרירית, דבר שימנע, במידת האפשר את הגורמים, להופעת הדלקות.
טיפול אפוסתרפיה מסייע בשיקום האיזור ובשיקומה של המערכת העצבית–שרירית. זאת – באמצעות שימוש במערכת הליכה ייחודית שמותאמת לכל מטופל. בעזרת השימוש במערכת הגוף לומד מחדש כיצד לתפקד בצורה טובה יותר והדבר מסייע בחלוקת העומסים ובהסטתם מהאיזורים הפגועים. הטיפול מסייע בשיפור תבניות ההליכה, מקל לטווח ארוך על רמת הכאבים ומסייע למטופלים שסובלים מבעיות של דלקת ברכיים לחזור לתפקוד יומיומי.

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

טיפול בכאבי ברכיים
כאבי הברכיים מעיקים עליכם כבר זמן רב? קבלו מידע מורחב על אפשרויות הטיפול השונות הקיימות כיום, כדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה על הדרך המתאימה לכם.
לקריאת המאמר
כאבי ברכיים בריצה
מדוע ריצה מעוררת כאבי ברכיים? האם זה קורה לכולם? ובכן, כאבי ברכיים הינן אחת הפגיעות השכיחות והאופייניות בקרב אצנים. ישנם מספר גורמים לכאבי הברכיים. כאב ברך קדמי הינו הנפוץ ביותר. קראו על הגורמים וכיצד ניתן לטפל ולמנוע כאבי ברכיים בריצה
לקריאת המאמר
כאבי ברכיים בהליכה ובפעילות גופנית
מרבית כאבי הברכיים נובעים מעבודה לא נכונה של השרירים המייצבים של המפרק ושל מערכת העצבים השולטת בהם. קראו עכשיו על הגורמים וכיצד לטפל ולהמנע מכאבי ברכיים בהליכה או מאמץ.
לקריאת המאמר
כאב ברך קדמי
כאב ברך קדמי יהיה מורגש לרוב בעת כיפוף הברך בפעולות כגון עליה במדרגות או ישיבה ממושכת. חשוב לברר מהו הגורם לכאב ולטפל בו בהקדם. קראו על הגורמים לכאב ברך קדמי וכיצד התופעה ניתנת לטיפול.
לקריאת המאמר
טיפול רפואי בכאבי ברכיים
כאשר מופיעים כאבי ברכיים, מומלץ לא להזניח אותם ולטפל בהקדם. במאמר זה תוכלו להבין מהן הסיבות להופעת כאבים בברכיים וכיצד ניתן לטפל בכאבים אלו ובכך לשפר משמעותית את איכות חייכם.
לקריאת המאמר
נזק למיניסקוס
נזק למיניסקוס משפיע באופן מיידי על התפקוד היום-יומי וכדאי מאוד לטפל בו על מנת שלא תחול החמרה נוספת. קראו על הטיפול המותאם אישית, שיסייע לכם לחזור לשגרה ולפעילות להן אתם רגילים.
לקריאת המאמר
שיקום אחרי ארטרוסקופיה של הברך
אם אתם עומדים לפני תהליך ארטרוסקופיה או שאתם כבר אחרי, כדאי ללמוד ולהבין את תהליך השיקום הנדרש. במאמר זה תקבלו מידע על תהליך הארטרוסקופיה וגם על דרכי השיקום האפשריות.
לקריאת המאמר
ניתוח החלפת ברך
סובלים מבעיות ברכיים וצריכים להחליט לגבי ניתוח החלפת ברך?מתי נדרש ניתוח זה ומה כרוך בתהליך? לחצו וקראו על מהלך זה, ועל מה שקורה אחריו.
לקריאת המאמר
טיפול בבעיות ברכיים
מפרק הברך הוא אחד הגדולים והחשובים בגוף האדם ועם הזמן הוא נוטה להישחק מסיבות שונות, מה שגורם לכאבים ולתופעות נוספות. במאמר זה תקבלו מידע על כאבי ברכיים וגם על הדרכים לטפל בהם.
לקריאת המאמר
לכו על זה
על הקשר ההדוק בין הליכה, כאבי ברכיים ו"מעגל הכאב" - כיצד הליכה ספורטיבית משפיעה על הברכיים, איך נוצרים הכאבים, ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב?
לקריאת המאמר
כאבים בפיקת הברך (כאב פטלו-פמורלי)
אם אתם מרגישים כאב במפרק שבין פיקת הברך לעצם הירך, אתם כנראה סובלים מכאב פטלו-פמורלי. קראו כיצד עבודה נכונה עם השרירים הסובבים את האזור תסייע לכם לשפר כאב זה ולמנוע את חזרתו.
לקריאת המאמר
סובלים בעקבות קרע של הרצועה הצולבת בברך
קרע ברצועה הצולבת הקדמית בברך נחשב לפציעת ספורט רצינית והוא עלול לקרות בכמה מצבים. לחצו וקבלו מידע מורחב על פציעה זו ועל הדרכים לטיפול בה.
לקריאת המאמר
כאבי ברכיים ושינה
במידה ואתם סובלים מכאבי ברכיים, מכל סיבה שהיא, סביר להניח שאתם מרגישים את הכאבים גם בזמן השינה. במאמר זה תקבלו טיפים מצויינים לשינה טובה יותר גם אם הברכיים כואבות.
לקריאת המאמר
הדרך לשקם את קרע רצועות הברך
אחת מפציעות הספורט המוכרות ביותר היא קרע ברצועות הברך. מהן אפשרויות הטיפול השונות והאם ניתן לחזור לשגרת אימונים לאחר פציעה כזו?
לקריאת המאמר
קרע ברצועות הברך
איך נוצר קרע ברצועות הברך, ולמי זה יכול לקרות? האם ניתן לחזור לפעילות מלאה לאחר טיפול בכך? על זאת ועוד במאמר זה.
לקריאת המאמר
עודף משקל וכאבי ברכיים
כיצד קשורים ביניהם כאבי ברכיים ועודף משקל ואיך הם משפיעים אחד על השני? במאמר זה תקבלו אינפורמציה מעניינת על טיפול בבעיות ברכיים הקשורות לעודף משקל.
לקריאת המאמר
פגיעה ברצועות הברך
רצועות הברך ממלאות תפקיד חשוב מאוד בייצוב הברך ובאופן התנועה שלה. מתיחה או קריעה של אחת הרצועות תגרום לכאבים ולפגיעה ביציבות ובתנועת הגוף. קראו כיצד מטפלים ברצועות ברך פגועות ביעילות.
לקריאת המאמר
לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתרתנאי שימוש ומדיניותהבהרה משפטיתכאבי ברכיים - מאמריםכאבי גב - מאמרים