מערכת ההליכה

מערכת ההליכה של אפוסתרפיה היא טכנולוגיה ייחודית לאפוס, פרי פיתוח של רופאים ישראלים מתחום האורטופדיה ורפואת הספורט. מערכת ההליכה מורכבת משתי יחידות ביו-מכאניות קמורות שמוצמדות לסוליית נעל ייעודית. יחידות אלו ממוקמות באזורי הדריכה של כף הרגל: באזור העקב ובאזור כרית כף הרגל.
מערכת ההליכה של אפוסתרפיה מאפשרת לגוף להגיע למנח שונה, מותאם אישית, המאפשר חלוקת עומסים נכונה לאורך הגפה התחתונה (ירך, ברך, קרסול) והגב. השינוי בחלוקת העומס מכוון כך שתהיה הפחתה של העומס מהאיזורים הפגועים, מה שייצור הקלה משמעותית בכאב. ביצוע של הליכה, קימה מישיבה, עמידה, תוך כדי עשיית פעולות יומיומיות למשך כשעה ביום במנח החדש עם המערכת, מאפשר לגוף "ללמוד" דפוסי תנועה נכונים וכל זאת ללא כאב וללא הקדשת זמן מיוחד לטיפול.
 
התאמת מערכת ההליכה נעשית באופן אישי עבור כל מטופל לאחר אבחון הליכה ממוחשב ובדיקה קלינית מקיפה במרכזי אפוסתרפיה על ידי פזיותרפיסטים המומחים בטיפול. היחידות הביו מכניות מגיעות במגוון קמירויות, רמות קושי ומשקלים ומותאמות על ידי הפיזיותרפיסט, על פי מצבו של כל מטופל ומטופל. עם התקדמותכם בטיפול יכול הפיזיותרפיסט לכוון ולהתאים מחדש את היחידות על פי השיפור במצבכם.
 
מערכת אפוסתרפיה נושאת אישור אמ"ר של משרד הבריאות הישראלי, נושאת תו CE של ארגון התקינה האירופאי, ורשומה במרשמי מנהל התרופות והמזון האמריקאי, ה FDA. כמו כן, טיפול אפוסתרפיה נכלל בהנחיות הקליניות לטיפול באוסטיאוארתריטיס.
 
מערכת ההליכה של אפוסתרפיה המותאמת אישית למטופל מאפשרת:
  • הסטת העומס מהאזור הפגוע במפרק ופיזורו באופן שיפחית כאב, וזאת על ידי שינוי נקודות הדריכה של כף הרגל.
  • אימון המערכת העצבית-שרירית. ישנה חשיבות רבה לכך שהשרירים יעבדו בתיאום ובתזמון מדויק בפעולות כגון: הליכה, עליה וירידה במדרגות שינויי כיוון ועוד. מערכת אפוס מאפשרת אלפי אימונים עדינים חוזרים ונשנים של השרירים השונים השולטים על המפרקים. אימונים אלו, משפרים את השליטה העצבית-שרירית המאפשרת תפקוד טוב יותר של המפרק.
  • תפקוד והליכה עם מערכת אפוס מאפשרים לגוף ללמוד דפוסי תנועה נכונים אשר משתמרים לאורך זמן גם בזמן הליכה ללא מערכת אפוס. המשמעות היא שתוך פרק זמן קצר מרגישים רוב המטופלים הקלה בכאב ושיפור בתפקוד בכל שעות היממה.

 

שאלון הערכה מקוון

קבל/י עכשיו באתר תשובה מיידית אודות מידת ההתאמה של טיפול אפוסתרפיה לכאב ממנו את/ה סובל/ת

לשיחה וייעוץ מהצוות הרפואי
התקשרו כוכבית 2767*
או כתבו לנו:
    


לייעוץ רפואי מהצוות המקצועי ניתן לשלוח פניה אונליין
 

לחצו לשיתוף האתר:

מפת אתריצירת קשראיתור סניףתנאי שימוש ומדיניותהגבלת אחריות והבהרה משפטיתמאמרים