טיפול אפוסתרפיה   בעיות להן מתאים הטיפול   מטופלים מספרים   כתבות ומאמרים   קהילה רפואית   צור קשר

ניתוחי ברכיים ואפוסתרפיה

 

ניתוחי ברכיים הפכו בשנים האחרונות לנפוצים למדי בעולם וגם כאן בישראל. מדי שנה מבוצעים בישראל אלפי ניתוחים, במגוון בתי חולים. הניתוחים מבוצעים במקרים בהם המטופלים סובלים במשך תקופה ממושכת מכאבים עזים שפוגעים בצורה קשה באיכות החיים שלהם – ולאחר שאובחנה בעיה ספציפית אשר הרופאים סבורים כי היא ניתנת לטיפול בעזרת ניתוח.

טיפולי אפוסתרפיה מתאימים הן לאנשים שעומדים בפני אפשרות של ניתוחי ברכיים ומעדיפים לנסות ולהימנע מהם – והן לאנשים שעברו ניתוחי ברכיים וזקוקים לשיקום.

הטיפול עוזר להתמודד עם חולשת המערכת העצבית-שרירית – שמאפיינת אנשים אשר סובלים מבעיות ברכיים. החולשה הזו גורמת למפרקים לתפקוד בעייתי – מה שעלול ליצור חלוקת עומס ותבניות הליכה בעייתיות.המטופלים מקבלים כל אחד מערכת הליכה שמותאמת לו באופן אישי לאחר מבדק מקיף, שמבוצע על ידי אפוסתרפיסט – פיזיותרפיסט מוסמך שנעזר במערכת ממוחשבת המעריכה באופן מדויק את השפעת בעיית הברכיים על ההליכה.

המטופלים משתמשים במערכת בזמנם הפנוי, כחלק משגרת החיים, והיא מסייעת לגוף להפחיתאת העומסים באיזור הכאב. השימוש במערכת, ותרגול חוזר ונשנה בה, מסייע לשרירים לפעול טוב יותר – ומשפר את יכולת התנועה וחלוקת העומסים.איך זה קורה? המערכת יוצרת תנועה עדינה המדמה מצב של אי יציבות קל. במצב זה מגייס הגוף את השרירים בצורה טובה יותר מסביב למפרק הברך. כך הטיפול מסייע לשרירים ולמרכיביו של המפרק לעבוד ביחד בתיאום ומטמיע תבניות הליכה נכונות יותר.

הטיפול מחזק את מערכות הגוף שתומכות בעבודתו של המפרק – וכך נוצרת הקלה ברמת הכאבים והמטופלים משפרים את התפקוד היומיומי. מחקרים רבים שבוצעו בשנים האחרונות הוכיחו כי השיפור יכול להיות משמעותי וממושך.

מטופלים רבים ששקלו לבצע ניתוחי ברכיים השתקמו בעזרת טיפול אפוסתרפיה והצליחו לדחות את הניתוח למועד מאוחר יותר. מטופלים רבים אחרים שעברו ניתוחי ברכיים, הסתייעו בטיפול על מנת להשתקם לאחריו, לחזור לתפקוד מלא מהר יותר.

חשוב להבין – ריבוי האנשים שסובל מבעיות ברכיים אינו מקרי. הברכיים הן המפרק שעובד הכי קשה בגוף ולאורך השנים נוצרת במקרים רבים שחיקה. שיקום לטווח ארוך הוא המפתח בשמירה על איכות חיים טובה בעבור אנשים אשר סובלים מבעיות ברכיים – וזה בדיוק היתרון הגדול של טיפול בשיטת אפוסתרפיה. אם אתם מעוניינים במידע נוסף – אל תהססו ליצור איתנו קשר.

 

 

הדפסה     דוא"ל     שתףרוצים לקבל טיפים והמלצות להפחתת הכאבים? הרשמו חינם לניוזלטר שלנו!
All rights reserved אפוס טכנולוגיות רפואה וספורט בע"מ