טיפול אפוסתרפיה   בעיות להן מתאים הטיפול   מטופלים מספרים   כתבות ומאמרים   קהילה רפואית   צור קשר

סובלים מכאבים בעקבות דלקת פרקים? יש פתרון לכאבים!

אלפי מטופלים מעידים – "אפוסתרפיה מפחיתה כאב ומשפרת תפקוד ואיכות חיים"

יתרונות הטיפול:


ד"ר נורמן מסביר על אפוסתרפיה
 • מפחית כאב ומעלה תפקוד ואיכות חיים
 • מקנה תבניות תנועה נכונות ומפחית עומס מהמפרקים
 • מומלץ ע" אורטופדים ופיזיוטרפיסטים
 • הוכח מחקרית
 • מותאם לך אישית!

למי הטיפול מתאים:


ד"ר גבי גולן מספר כיצד אפוסתרפיה עזרה לו
 • אם כבר ניסית הכל – משככי כאבים, תרגילים, זריקות ושום דבר לא ממש עזר
 • אם קשה לך לבצע פעילויות יומיומיות - לעלות במדרגות, ללכת, להתיישב...
 • אם אתה רוצה טיפול טבעי, בטיחותי, ללא תופעות לוואי
 • אם המליצו לך על ניתוח אבל אתה מעוניין בפתרון שיכול לדחות את הניתוח ואף למנוע אותו
 • אם אתה רוצה לחזור לעשות את הדברים שאתה אוהב, בוא לאפוסתרפיה

כאבי פרקים יכולים לנבוע ממספר סיבות. לעיתים הפרק יכול לכאוב כתוצאה מעומס מתמשך כגון עבודה ממושכת על מחשב שיכולה לגרום לכאבים בכתפיים ובצוואר. ברגליים עומס כזה יכול להיות תוצאה של מאמץ (כמו טיול גדול) או עומס מצטבר במשך השנים. כאבי פרקים מסוימים יכולים להגרם על ידי חבלה או טראומה. במקרים אחרים כאבי פרקים יכולים לנבוע ממחלות דלקתיות (כגון ראומטואיד ארטריטיס-Rheumatoid arthritis) בהן הגוף עצמו תוקף את המפרק ואת המעטפת שלו. במקרים אלו עיקר הטיפול הוא טיפול תרופתי על פי הוראותיו של ראומטולוג. כאבים בפרקים על רקע עומס או טראומה יכולים הכאבים להמשך גם לאחר שהעומס הוסר.

כאבי פרקים - מידע חשוב

על מנת להבין יותר לעומק את הסיבות לכך יש להתייחס למבנה והתפקוד של מפרק (פרק) נורמלי.
המפרקים הם נקודות המפגש בין עצמות הגוף ובהם מתבצעת התנועה בין העצמות. לכל המפרקים השונים בגוף יש מבנה דומה ותכונות משותפות. בכל המפרקים קצות העצמות המרכיבות את המפרק מכוסות בסחוס. זוהי אותה רקמה לבנה ומבריקה שאתם מכירים אולי מהקצה של הפולקע. תפקיד הסחוס הוא לאפשר תנועה חלקה במפרק ולעזור בבלימת זעזועים וחלוקת עומס נכונה בתוך המפרק. את המפרק מקיפה מעטפת בעלת גמישות מסוימת הנקראת קופסית המפרק. קופסית המפרק עוזרת לשמור על היציבות של המפרק. בכל מפרק מחוברים לעצמות שרירים המניעים את המפרק אך במקביל יש לשרירים תפקיד נוסף חשוב מאד. תוך כדי תנועה ותפקוד, השרירים אחראיים גם לשמור על יציבות המפרק כדי שהמפרק לא ינזק.
כאבי פרקים נפוצים ביותר ברגליים בגלל עומס מצטבר ואופיניים לכן לגילאים יותר מבוגרים. ברוב המקרים בגיל מבוגר מדובר למעשה על שחיקה של הסחוס במפרק.

חשוב לציין כי שחיקה מסוימת של הסחוס במפרק היא נורמלית, הרי אי אפשר לצפות מברך של בן 67 להראות כמו ברך של בן 20, כמו שפנים של בן 67 הן שונות מפניו כשהיה בן 20. עם זאת, בחלק לא קטן מהמקרים כאבי מפרקים ברגליים, ובעיקר בברך בקרסול ובירך גורמים לכאבים ולהגבלה בתפקוד. אחת הסיבות לכך היא שעם השחיקה והכאב משתבשת שליטת השרירים התקינה על המפרק. שיבוש זה גורם לריכוז העומס במפרק דווקא על האיזור הפגוע, מה שגורם להמשך הכאבים. המשך הכאב מוביל להמשך שיבוש עבודת השרירים ולמעשה נוצר מעגל סגור המוביל להחמרה הדרגתית במצב המפרק ובמצבו של האדם בכלל. נשמע מאד מאיים, אבל יש לכך פתרון! הפתרון מחייב ביצוע של שתי פעולות בו זמנית- הורדת העומס מהאיזור הפגוע במפרק כדי להוריד את רמת כאבי פרקים ובמקביל שיקום היכולת של השרירים לשלוט בתנועה של המפרק ולייצב אותו.

אפוסתרפיה היא פיתוח ישראלי שמבצע בדיוק את הפעולות האלו. הטיפול פורץ הדרך, פרי פיתוח ישראלי, מבוסס על הליכה ותפקוד עם מערכת ביומכאנית יחודית. המערכת דומה לנעל שלסוליה המיוחדת שלה מחוברות שתי יחידות ביומכאניות מתכווננות הנראות ככיפות קמורות. את היחידות מכוון אפוסתרפיסט, פיזיותרפיסט שהוסמך במיוחד לכך, על סמך בדיקה רפואית מלאה ובדיקת הליכה ממוחשבת. כיוונון היחידות מאפשר הסטה של העומס מהאיזור הפגוע במפרק, כך שברוב המקרים מושגת הקלה בכאב. במקביל, היחידות הביומכאניות קמורות מעט, מה שמחייב את הגוף להפעיל את השרירים בצורה מדויקת ומתואמת. כך מוטמעת תבנית תנועה נכונה יותר שעם הזמן מאפשרת למטופלים תפקוד טוב יותר בפחות כאב.
 


סובלים מכאבי פרקים?
תאמו פגישת יעוץ והתנסות
חינם וללא התחייבות
מה צפוי בפגישת הייעוץ?
 • אבחון הליכה ממוחשב
 • הערכת כאב ותפקוד
 • בדיקה קלינית מקיפה ע"י פיזיותרפיסט מומחה
 • התאמה אישית של מערכת אפוס להתנסות

מלאו פרטיכם וניצור קשר לתיאום:
 

אפוסתרפיה מוכר ומסובסבד ע"י קופות החולים וחברות הביטוח:

מטופלים מספריםרוצים לקבל טיפים והמלצות להפחתת הכאבים? הרשמו חינם לניוזלטר שלנו!
All rights reserved אפוס טכנולוגיות רפואה וספורט בע"מ