כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הם כאבים שכיחים מאד ועשויים "לתקוף" כמעט כל אחד במהלך חייו. כאבים אלה יכולים להופיע בעוצמות שונות ולהשפיע לא מעט על תפקודו של הסובל מהם. הסיבות להופעתם של כאבים בגב התחתון יכולות להיות רבות ומגוונות, וכך גם דרכי הטיפול המוצעים במקרים אלה. בין אם מדובר בכאב בעוצמה נמוכה או בכאב רב, שפעמים רבות גם הופך לכרוני, חשוב לא להזניח ולפנות לגורם טיפולי מוסמך, כדי לקבל טיפול מתאים.

מדוע רבים כל כך סובלים מכאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון יכולים להופיע בכל גיל כמעט, הן אצל גברים והן אצל נשים, אולם טווח הגילאים הסובל מהם בעיקר הוא זה הנע בין גיל 30 לגיל 60. הסיבות לכאבים בגב התחתון הן רבות מאד ובעיקר נובעות בשל אופי התנהלותם של רבים מאתנו המהווה חלק מאורח החיים המערבי, אורח החיים המודרני כיום. ישיבה ממושכת במהלך שעות היום מול המחשב, חוסר בפעילות גופנית, נהיגה במשך שעות ארוכות בכל יום ואפילו השמנת יתר וגם עישון, כל אלה יכולים להשפיע על גופנו ולהוביל לכאבים בגב. ישנם מצבים בהם מקור הכאב נובע בשל מחלת רקע כלשהי, כמו דלקת פרקים, פיברומיאלגיה, . כאבים אלה יכולים להופיע בעוצמות שונות וגם בטווחים שונים. הם יכולים להיות ממוקדים וחדים מאד, הם יכולים להיות כרוניים או למשך זמן קצר. הם משפיעים מאד על תפקודם של הסובלים מהם ולכן מצריכים טיפול.

שיטות הטיפול המוצעות במקרים של כאבי גב תחתון

ישנן היום לא מעט שיטות טיפול, המסייעות במקרים במקרים של כאבי גב ויכולות להעלים אותו או להפחית את עוצמת הכאב. במקרים של דלקת, העשויה להוביל לכאב חד בגב, טיפול תרופתי יכול להועיל . כל זאת, בשילוב, פעמים רבות, עם פיזיותרפיה, אפוסתרפיה ופעילות גופנית משלימה, כמו פילאטיס, למשל, הנחשבת לפעילות מומלצת מאד לסובלים מכאבים בגב התחתון. . במקרים אחרים, ובמיוחד מקרים קשים בהם יש גם הפרעות ניורולוגיות, יש צורך לשקול התערבות כירורגית.

כאבי גב תחתון ואפוסתרפיה

אפוסתרפיה מאפשרת לסובלים מכאבי גב תחתון לשפר את תפקוד השרירים ותיאומם, לשפר את היציבה, להיטיב את חלוקת העומסים בגוף ולהפסיק את מעגל הקסמים המחריף את הכאב.

אפוסתרפיה היא טיפול רפואי מותאם אישית המפחית כאב ומשפר תפקוד בבעיות של מפרקי הגפיים התחתונות והגב. הטיפול משפר ומטמיע תבניות תנועה רצויות, ומבוסס על הליכה במערכת הליכה ייחודית הנקראת מערכת אפוס.

הטיפול מותאם אישית לכל מטופל בהתאם לתוצאות הערכה וניתוח הליכה ממוחשב וקליני המבוצעים ע"י פיזיותרפיסטים מומחים לאפוסתרפיה.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בלט דיסק | כאבי ברכיים