כאבי ברכיים

כאבי ברכיים

כאבי ברכיים– הם אחד הכאבים השכיחים ביותר בגילאים שונים. הרגליים של כל אחד ואחת נתונות תחת עומסים כבדים ובפרט הברך, ולכן הן חשופות לפגיעות שונות. מפרק הברך – הוא המפרק הגדול ביותר בגוף ביחס למפרקים אחרים, והוא יחסית אינו יציב ולכן, הוא מתקשה לעמוד בעומסים המופעלים עליו.

ישנם סוגים רבים של כאבי ברכיים הנרגמים כתוצאה ממקרים שונים:

• כאבים אקוטיים – כאבים אלו נגרמים לרוב כתוצאה מנפילה או חבלה פתאומית. לרוב כאבים אלו חזקים ופעמים רבות מלווים הנפיחות בברך.

• כאבים כרוניים – כאבים אלו הם כאבים ממושכים ולרוב נמשכים תקופות ארוכות, ואפילו שנים.

מה גורם לכאבי ברכיים?

כאבי ברכיים יכולים לקרות ממגוון סיבות שונות כמו – חוסר בתזוזה ופעילות גופנית המובילים להחלשת השרירים, עודף משקל, הרמת משאות כבדים במיוחד לאורך זמן, פעילות גופנית מוגזמת או לא מבוקרת, ועוד.

איך מקלים על כאבי ברכיים?

אם מדובר בכאבי ברכיים קלים, ניתן להתגבר עליהם באמצעות פעולות שונות המפחיתות את הכאב כמו:

• ביצוע חימום לפני כל פעילות גופנית והקפדה על גמישות המפרק.
• הימנעו מפעילות ספורט, או כל פעילות אחרת המפעילה לחץ מוגזם על הברכיים, בעיקר פעילויות הדורשות שינויי כיוון רבים (כדורגל, כדורסל, טניס וכו').
• בנות – השתדלנה שלא לנעול נעלי עקב גבוהות מידי העלולות להעמיס על הברכיים.

בכל מקרה של כאבי ברכיים כרוניים – מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל

חשוב שלא להזניח כאבים כרוניים בברכיים, מה שיכול בקלות להחמיר את המצב. כיום תוכלו למצוא מגוון חברות המציעות טיפולים שונים להפחתת הכאב. אחת השיטות החדשניות לטיפול בכאבי הברכיים והגב הינה אפוסתרפיה.

אפוסתרפיה מכוונת את גופנו למנח אופטימלי ומחנכת מחדש את המוח והשרירים לחזור לעבוד בתבניות מוטוריות נכונות, בדפוסי הליכה בריאים וביציבות מפרקית משופרת. הטיפול מבוסס על מערכת ביו-מכנית דמויית נעל, שעל הסוליה שלה מורכבות שתי יחידות קמורות. ההתאמה של המערכת מתבצעת על ידי פיזיותרפיסטים מומחים המבצעים אבחון הכולל בדיקה קלינית, מבדק הליכה ממוחשב ומילוי שאלונים לגבי מצבו הרפואי של המטופל.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בלט דיסק | טיפול בכאבי גב | כאבי גב תחתון