ועדה רפואית מייעצת

26-sImgד"ר ג'וזף צוקרמן – יושב ראש

ד"ר ג'וזף ד. צוקרמן הוא פרופסור לכירורגיה אורטופדית בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק (SOM) ויו"ר המחלקה לכירורגיה אורטופדית באוניברסיטת ניו יורק בבית החולים למחלות מפרקים (HJD). הוא בוגר של אוניברסיטת קורנל ושל בית הספר לרפואה של וויסקונסין, שם היה חבר באגודת המצטיינים אלפא אומגה אלפא. הוא סיים את ההתמחות שלו בכירורגיה אורטופדית באוניברסיטת וושינגטון, קיבל מלגה בניתוח שיקומי למבוגרים ומחקר דלקת פרקים בבית החולים בריגהם אנד וימנס של אוניברסיטת הרווארד, ועבד כרופא אורח של ניתוחי כתף במאיו קליניק.

ד"ר צוקרמן מכהן כחלק מהסגל של HJD מאז 1984 ומונה ליו"ר המחלקה לכירורגיה אורתופדית בשנת 1994. שלוש שנים לאחר מכן, הוא מונה ליו"ר המחלקה לכירורגיה אורתופדית באוניברסיטת ניו יורק ויזם את המיזוג בין שתי המחלקות. הוא שימש כמנהל תכנית ההתמחות לאורתופדים, אחת מהתוכניות הגדולות במדינה, מ-1990 עד 2006. מעורבות בחינוך הרפואי תמיד הייתה מאוד היה חשובה לד"ר צוקרמן. זאת אחת מהסיבות העיקריות שהוא בחר בקריירה אקדמית. הוא גאה מאוד בעובדה שמאז 1984 הוא מעורב באופן פעיל בחינוך של למעלה מ-270 אורתופדים. המסירות של ד"ר צוקרמן לחינוך אורתופדים ניכרת בעובדה שקיבל את פרס "המורה של השנה" מארגון NYUHJD חמש פעמים. בשנת 2011 הוא קיבל את "פרס ההצטיינות בהוראה" מאוניברסיטת ניו יורק. בשנה זו גם קיבל את פרס המחנך המומחה מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק.

ד"ר צוקרמן הוא מומחה בינלאומי לניתוחי כתף וירך ולהחלפת מפרקי הירך והברך. הוא הקים את קבוצת המחקר לשברי אגן ואת קבוצת המחקר לכתפיים ועזר לתכנן מערכת להחלפת כתפיים לטיפול בדלקת פרקים ושברים בכתפיים.

ד"ר צוקרמן קיבל את פרס המחקר הקליני מקרן המחקר והחינוך אורטופדיים, פרס מל פוסט מארגון מנתחי הכתפיים והמרפקים האמריקאיים (ASES), בוגר השנה מהמכללה הרפואית של ויסקונסין ופרס על מפעל חיים מהקרן לדלקת פרקים של ניו יורק. הוא נבחר לעמית אמריקאי-בריטי-קנדי על ידי איגוד האורטופדים האמריקאי. הוא משמש כדובר האקדמיה האמריקנית לניתוחים אורטופדיים (AAOS), יושב במערכת של כמה כתבי עת רפואיים, וחיבר 14 ספרי לימוד ומעל ל-300 מאמרים מדעיים. הוא כיהן בעבר בתור הנשיא של ASES, וכן כיהן כיושב הראש של המועצה להשכלה של AAOS, התאחדות האורתופדים המקצועית הגדולה ביותר בעולם. לאחרונה סיים תקופה של ארבע שנים כחבר בדירקטוריון של ההתאחדות, שבמהלכן שירת כסגן נשיא שני, סגן הנשיא ראשון ונשיא בשנים 2009-2010.

בנוסף לאחריות החינוכית, המחקרית והניהולית של ד"ר צוקרמן, הוא מנהל מרפאה פרטית פעילה המתמחה בניתוחי כתף והחלפת מפרקי ירך וברך, המבצעת מעל 300 ניתוחים מדי שנה.

הוא נשוי לג'נט ריבקין צוקרמן, פסיכולוגית קלינית, בוגרת תכנית הפוסט דוקטורט בפסיכואנליזה של אוניברסיטת ניו יורק. יש להם שני בנים, סקוט, בן 27, כיום מתמחה בנוירוכירורגיה במרכז הרפואה הקהילתי ונדרבילט, ומתיו, בן 24, בוגר אוניברסיטת ייל, אדריכל המתגורר בעיר ניו יורק. ביתם נמצא בממרונק, ניו יורק.

 

32-sImgד"ר דניס קרדונה

ד"ר דניס א. קרדונה הוא מומחה מוסמך לרפואת ספורט בקרב ילדים ומבוגרים ופרופסור במחלקת הכירורגיה האורתופדית של המרכז הרפואי לנגון באוניברסיטת ניו יורק.

הוא מכהן כראש צוות הרופאים של אוניברסיטת ניו יורק ואוניברסיטת לונג איילנד וכמו כן מתפקד כרופא עבור ענפי ההיאבקות והסיף של ארה"ב. בנוסף, הוא משרת בצוות הרפואי של אליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס.ד"ר קרדונה הוא המנהל הרפואי של ליגת האתלטיקה של בתי הספר הציבוריים של ניו יורק ומנהל שותף של המרכז של אוניברסיטת ניו יורק לזעזוע מוח. הוא שירת במספר רב של ועדות ייעוץ של רפואת ספורט והוא אחד מהמנחים של תוכניות הרדיו של Sirius-XM העוסקות ברפואת ספורט ובאורתופדיה.הוא מתעניין במיוחד בטיפול בספורטאים צעירים ובספורטאים עם צרכים מיוחד והמרפאה שלו פתוחה למטופלים מכל הגילאים.

 

30-sImgד"ר סטיבן האס

ד"ר סטיבן האס רכש את ההשכלה וההכשרה שלו באוניברסיטאות רוצ'סטר, קורנל והרווארד. הוא מנהל את שירותי הברכיים בבית החולים לכירורגיה מיוחדת. ד"ר האס מרצה בארה"ב ובעולם על נושאי ברכיים ואגן, והוציא לאור מעל ל-50 פרסומים בספרות האורתופדית.

ד"ר האס פיתח טכניקה ומכשור כירורגיים פורצי דרך לביצוע החלפת מפרקי ברך פולשנית מינימלית, עליהם זכה לפטנט רשום בארה"ב בספטמבר 2009. הוא הופיע כמפתח ומומחה בנושא של החלפת מפרקי ברך פולשנית מינימלית בערוצי החדשות WBNC ו-NY1, ובמגזין Runner, ה-New York Daily News וה-Cleveland Clinic Newsletter. ביוני 2009, ד"ר האס ביצע ניתוח החלפת מפרק ברך פולשני מינימלי ששודר באינטרנט בשידור חי וגם סוקר על ידי WCBS News דרך חשבון הטוויטר שלהם.

ביולי 2007, ד"ר האס וטכניקת החלפת מפרק הברך שלו הופיעו במאמר של US News & World Report "To Build a Knee". באוקטובר 2007, חדשות CBS עם קייטי קוריק הציגו כתבה שהתמקדה בד"ר האס שדנה בהחלפת מפרקי ברך עם ביצועים הגבוהים. כמו כן, ד"ר האס הופיע ב-WABC News ו-US News & World Report בתור מומחה להחלפת מפרקי ברך מותאמי מין. ד"ר האס מחזיק בשלושה פטנטים למכשירים אורתופדיים שהוא פיתח ביחד עם בית החולים לכירורגיה מיוחדת.

 

29-sImgד"ר ג'ון הרדין

ד"ר ג'ון הרדין משמש כסמנכ"ל מחקר בעמותה לדלקת פרקים. בתפקיד זה, ד"ר הרדין מתפקד בתור המבקר והדובר המדעי המוביל של המחקר, המחקרים הרפואיים והטיפול בדלקת פרקים ובמחלות נלוות.

העמותה לדלקת פרקים משחקת תפקיד חשוב בקריירה של ד"ר הרדין. בשנת 1984, ד"ר הרדין, ביחד עם שותפיו ד"ר ג'ואן שטייץ וד"ר מיכאל לרנר, קיבל את הפרס הראשון על שם לי האולי עבור מחקר יוצא מן הכלל מהעמותה לדלקת פרקים. המחקר של הצוות היווה אבן דרך בהבנה של איך מידע גנטי מתורגם לחלבונים המרכיבים את כל התאים בגוף.

העבודה של ד"ר הרדין בהמשך הוכיחה שהמערכת החיסונית של חולי זאבת מגיבה לחלקיקי Sm ו-U1-RNP כאילו היו פתוגנים זרים. עבודה זו הכינה את הקרקע לעבודה שמתבצעת כיום להבנה מדוע המערכת החיסונית מייצרת נוגדנים עצמיים ספציפיים במחלות שונות שגורמות לדלקת פרקים. הרדין עדיין עוסק במחקר וכיום הוא עובד על חקר ההשפעה של גורמים מסוימים כגון ויטמין D על ויסות המערכת החיסונית ועל איך ניתן להשתמש בזה על מנת להילחם בדלקת פרקים.

ד"ר הרדין מילא תפקידים שונים ומגוונים בעמותה לדלקת פרקים במשך השנים לרבות יושב ראש ועדת המחקר, השתתפות בביקורות של מחקרי עמיתים, וכחבר בדירקטוריון של הסניף בניו יורק.

יש לו קריירה בולטת בראומטולוגיה, מחקר ביו-רפואי ואדמיניסטרציה רפואית. הוא בוגר של המכללה הרפואית של ג'ורג'יה, וקיבל את הכשרת הפוסט-דוקטורט שלו בבית החולים סטרונג ממוריאל ברוצ'סטר, ניו יורק, מוסדות הבריאות הלאומיים, ובית החולים הכללי של מסצ'וסטס. הוא היה חבר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ייל (1976-1991), פרופסור ויושב ראש מחלקת הרפואה של אוניברסיטת ג'ורג'יה (1991-2000), ולאחרונה, פרופסור לרפואה במכללת אלברט איינשטיין לרפואה בברונקס, ניו יורק, ויועץ של המכון הלאומי לדלקת פרקים ולמחלות שלד, שרירים ועור, בבתסדה, מרילנד. הוא תרם תרומות רבות למחקר האוטואימוניות, ופרסם כ-120 מאמרים מקוריים, פרקים בספרים וביקורות.

 

28-sImgד"ר ג'וזף הררה

ד"ר ג'וזף א. הררה הוא מנהל רפואת ספורט במחלקה השיקומית של בית הספר לרפואה ע"ש אייקן בבית החולים מאונט סיני. ד"ר הררה קיבל את התואר שלו ברפואה מבית החולים לרפואה של אוניברסיטת רואן לאוסטאופתיה. הוא השלים את ההתמחות שלו בפיזיותרפיה ושיקום דרך תוכנית משולבת של המרכז הרפואי הפרסביטריאני של קולומביה והמרכז הרפואי ווייל קורנל שם הוא גם שירת כמתמחה ראשי. לאחר מכן, הוא השלים התמחות ברפואה התערבותית בעמוד השדרה ורפואת ספורט במרכז הרפואי בית ישראל שבניו יורק. הוא הצטרף לפקולטה של בית הספר לרפואה ע"ש אייקן מיד לאחר מכן. כיום הוא מוסמך לעסוק בפיזיותרפיה, שיקום ורפואת ספורט.

הוא חיבר וערך את ספרי הלימוד "המדריך לרפואת שלד ושרירים" ו-"יסודות רפואת הספורט" ו-"האטלס של זריקות אולטרסאונד לטיפול בשלד ובשרירים." הוא כיהן כעורך הראשי של כתב העת הרפואי "ביקורות עכשוויות של רפואת שלד ושרירים." כמו כן הוא ראה אור במגוון ספרי לימוד וכתבי עת.

ד"ר הררה מונה לועדת האתלטיקה של מדינת ניו יורק וכיהן כראש צוות הרופאים של אליפות האגרוף של ארה"ב, תפקיד אשר סיפק לו את ההזדמנות לבדוק ולטפל בספורטאים חובבניים ומקצוענים כאחד. הוא קיבל את פרס רופא השנה ע"ש רוקי מרציאנו למצוינות ברפואת ספורט.

ד"ר הררה מוסמך לביצוע ניתוחים התערבותיים בעמוד השדרה ובמפרקים. האגודה האמריקאית לכאב הכתירה אותו כמומחה אמריקאי לכאב. כמו כן הוא נבחר לאחד מהרופאים הטובים ביותר אמריקה, אחד מהרופאים הגדולים של ניו יורק, ואחד מהרופאים המובילים של Castle Connolly.

ד"ר הררה מכהן כיום כמנהל תוכנית ההתמחות לפיזיותרפיה ושיקום. כמו כן הוא מנהל חבר בתוכנית ההתמחות ברפואה התערבותית בעמוד השדרה ורפואת ספורט.

הוא התראיין פעמים רבים בכלי התקשורת השונים כגון ESPN, ה-New York Times, CBS Health Watch, Men's Health Best Life, התוכנית של מרתה סטיוארט, מגזין Fitness, ומגזין Maximum. כמו כן הוא התארח בתוכנית הרדיו The Back Pain המושמעת ב-World Talk Radio.

המחקר ותחומי העניין הקליניים של ד"ר הררה מתמקדים בפציעות ספורט, כאבי ברכיים, כאבי גב, כאבי כתפיים, מחקרי דיאגנוזה חשמלית, וניתוחי עמוד שדרה ומפרקים באמצעות שיקוף. הניתוחים שביצע כוללים בין היתר זריקות אפידורל, ניתוחי דיסק, וניתוחי חיתוך עצבים באמצעות גלי רדיו.

 

31-sImgד"ר מרילין מופאט

ד"ר מרילין מופאט, מומחית ידועה בארצות הברית וברחבי העולם, היא רופאה, מורה, יועצת, מנהיגה ומחברת. היא קיבלה את התואר הראשון שלו ממכללת קווינס ואת תעודת הפיזיותרפיה והדוקטורט שלה מאוניברסיטת ניו יורק. היא עובדת כמרצה לפיזיותרפיה במשרה מלאה באוניברסיטת ניו יורק, שם היא מנהלת את תוכנית הדוקטורט המקצועית (DPT) ואת תוכנית לימודי הפוסט-תואר שני לפתוקינסיולוגיה. היא עובדת במרפאה פרטית באזור ניו יורק.

ד"ר מופאט מכהנת כנשיאת הקונפדרציה העולמית לפיזיותרפיה, והיא תיאמה את המאמצים לפיתוח קווי מנחה בינלאומיים עבור תוכניות לימוד פיזיותרפיה ותקנים עבור פיזיותרפיה ברחבי העולם. היא העבירה מעל ל-800 הרצאות במהלך חייה, ולימדה וסיפקה שירותי ייעוץ באזורים רבים בעולם.

ד"ר מופאט סיימה כהונה של שש שנים כנשיאת האגודה האמריקאית לפיזיותרפיה (APTA) בשנת 1997 במהלכה היא מילאה תפקיד מהותי בפיתוח "המדריך לפיזיותרפיה" ו-"מודל נורמטיבי ללימודי פיזיותרפיה". לפי כן שירתה בדירקטוריון של האגודה האמריקאית לפיזיותרפיה וכמו כן הייתה נשיאת אגודת הפיזיותרפיה של ניו יורק במשך ארבע שנים. היא הקימה את תוכנית הפיזיותרפיה לקשישים ב-APTA וכיהנה כיושבת ראש משותפת של התוכנית במשך ארבע שנים.

בין פרסומיה הרבים גם שני ספרים עבור הקהל הלא מקצועי – Book of Body Maintenance ו-Repair and Age Defying Fitness של האגודה האמריקאית לפיזיותרפיה. כמו כן, היא סיימה סדרה בת ארבעה ספרים הידועה תחת השםMusculoskeletal Essentials , Cardiovascular/Pulmonary Essentials, Neuromuscular Essentials ו- Integumentary Essentials for physical therapy clinicians and students. במסגרת המחויבות שלה למחקר, ד"ר מופאט כיהנה בחבר הנאמנים של הקרן לפיזיותרפיה.

פרס על מנהיגות של ה-APTA נקרא על שמה, והיא הייתה הראשונה שזכתה בו (פרס APTA על שם מרילין מופאט). כמו כן היא זכתה בפרס ע"ש מילדרד אלסון למנהיגות בינלאומית מה-WCPT, פרס על שירות ע"ש לוסי בלייר מה-APTA, פרס על תרומה לרפואה הפרטית ע"ש רוברט ג. דיקוס, פרסי שירות יוצא מן הכלל מאגודת הפיזיותרפיה של ניו יורק, פרס השגרירה מה- National Strength and Conditioning Association, פרס ההומניטריות ע"ש הווארד א. ראסק מקרן השיקום הבינלאומית, פרס על פעילות בתחום שיתוק המוחין, פרס על הרצאות מאוניברסיטת מהידול בבנגקוק, תאילנד, פרס יום המייסדים של אוניברסיטת ניו יורק, פרס ההרצאות ע"ש ברברה ס. ווייט מאוניברסיטת פלורידה, פרס על הרצאות ע"ש אייונטה מבית החולים הכללי של מסצ'וסטס, פרס ההרצאות ע"ש אלאן ווקר מעמותת הפיזיותרפיסטים, פרס APTA על גיוון בענייני מיעוטים לשנת 2000, ופרס קובע המדינות ע"ש ר. צ'רלס הארקר. כמו כן, התאחדות הפיזיותרפיה של ניו יורק קראה לפרס המנהיגות על שמה. היא זכתה בפרס מרצת השנה לשנת 2004 של APTA ע"ש מארי מקמילן, הפרס הנכבד ביותר של האגודה. ד"ר מופאט נכללה ברשימות של "Who's Who" במזרח, בקרב נשים אמריקאיות, באמריקה, בחינוך, בעולם, ברפואה ובמערכת הבריאות.

כיום היא מכהנת בדירקטוריון של קרן השיקום העולמית והיא חברה בוועד המנהל שלה. בנוסף לעיסוקיה המקצועיים, היא זכתה בחברות באחוות קאפה דלתא פי יופיי למבדה תטא.

ד"ר מופאט כיהנה בוועדה המייעצת לאזרח של צוות המשימה של מדינת ניו יורק למען בעלי מוגבלויות, שימשה כיועצת למשטרת ניו יורק, כיהנה בחבר הנאמנים של כפר הילדים וקרן Four Oaks. מוזיאון האומנויות של מחוז נסאו, ועדת הרפואה השיקומית ע"ש הווארד א. ראסק, כנסיית סנט ג'ון של לטינגטאון, והצלב האדום האמריקאי במחוז נסאו, זכו לקבל ממנה שירותים בהתנדבות.